חדר הרחצה משמש אותנו לא רק לניקיון הגוף אלא גם לטיפוח, ובאופן כללי כדאי שישררו בו אנרגיות נכונות – ועוד מרכיב חשוב הוא האסתטי: גם אם אנחנו לא מבלים באמבטיה שעות רבות (ובעצם לפעמים כן...), אנחנו עדיין רוצים שהוא יאיר לנו פנים כשאנחנו נכנסים אליו ולא יהווה מובלעת מוזנחת כששאר בית מעוצב להפליא.

מקלחון במקום אמבטיה?

ביותר ויותר בתים ניתן למצוא מקלחון במקום אמבטיה, ובפרט כך הדבר בדירות שבהן חדר הרחצה קטן יחסית. בעידן המודרני שבו זמן הוא משאב יקר אנחנו כמעט ולא מנצלים את האופציה של אמבטיה ארוכה, מה גם שכולנו יודעים שחשוב לחסוך במים – ובהתאם ויתור על האמבטיה לטובת מקלחון הופך את החדר למרווח ונעים יותר. כדאי לבצע את התכנון באמצעות סטודיו לעיצוב פנים, כך שניצול החלל יהיה אופטימלי.

רצפה מרשימה לעיצוב הבית

אמנם אריחים מרשימים אינם זולים, אבל בדרך כלל מדובר על שטח קטן יחסית כך שההשקעה במרצפות גדולות ובעלות עיצוב ייחודי לא תהיה גבוהה יתר על המידה – ובהחלט משתלמת לנוכח התרומה של רצפה שכזו למראה של החדר.

ברזים עם גימור ייחודי

ברז בעל גימור ייחודי הוא דוגמה מצוינת לפריט שממילא חייב להימצא בחדר הרחצה (הן באמבטיה עצמה והן מעל הכיור), ושבתוספת מחיר צנועה מקנה למרחב כולו סטייל אמיתי.

האפשרויות רבות ומגוונות: גימור צבעוני (באחד מגווני הזהב, באדום, במראה כסוף בוהק או בכרום שחור – בהתאם לעיצוב הכולל של חדר הרחצה), צורה יוצאת דופן (למשל ברזים בצורה של חלוקי נחל או ברזים שצורתם כטיפת מים) וישנן עוד דרכים לשדרג את האמבטיה בקלות ובפשטות.

כמו כן, אפשר לשדרג את שירותי האורחים בבית בידה ויש. ניתן לעצב כיור שירותי אורחים עם ברז ברמת גימור ייחודי המשתלב באופן מדויק עם חדר הרחתה.

תאורה כחלק מהעיצוב

לתאורה נעימה ומחמיאה יש חשיבות רבה בכל מרחב בבית. בפרט כך הדבר בחדר הרחצה, והסיבה לכך פשוטה: באמבטיה אנחנו עומדים מול המראה, למטרות שונות, ולכן כדאי לתכנן את המיקום של גופי התאורה כך שהמראה שמשתקף לנו יהיה המחמיא ביותר. בהתאם מומלץ להימנע מגוף תאורה מעל המראה – במצב שכזה נוצרות צלליות מוארכות על הפנים והתוצאה לא מחמיאה. שני גופי תאורה משני הצדדים של המראה, בערך בגובה הראש, יספקו תאורה אופטימלית.

קוריאן – להוסיף יוקרה אמיתית לחדר הרחצה

קוריאן הוא חומר גלם ייחודי בעל מראה יוקרתי במיוחד, כך שכדאי לנצל את שיפוץ חדר הרחצה לטובת הוספת קוריאן לאמבטיה – בין אם כחיפוי קיר שמספק מסגרת מרשימה למרחב ובין אם כמשטח סביב הכיור שהופך אותו ליצירת אמנות של ממש.

פריטי נוי פשוטים אבל יפים

לעתים גם פריט פשוט יחסית כמו אגרטל עם צמחייה מלאכותית או עציץ שמתאים לתנאי הלחות השוררים בחדר הרחצה משדרג במידה ניכרת את המרחב, ובעיקר מקנה לו אופי ייחודי. אל תהססו גם להביא את עצמכם לידי ביטוי – למשל עם מדבקת קיר ועליה ציטוט מעורר השראה שמתאים לחדר זה (כשחשוב להקפיד על איכות, כדי שהמדבקה תחזיק מעמד שנים רבות).