המטבח הוא אחד החדרים הכי חשובים בבית ובשביל להפוך אותו ליוקרתי צריך רק לחשוב מחוץ לקופסא, לבחור את הצבעים הנכונים ולא לשכוח להשתמש בריהוט מתאים. הנה המדריך שישדרג אתכם

חלל הפנים של המטבח הוא המקום שבו אנחנו מבלים את השעות הכי יפות ביום שלנו. המטבח הוא החדר שאלינו נכנסים לראשונה מדי בוקר, אוכלים ארוחות משפחתיות ונחים לקראת שעות הדמדומים והערב. יתרה על כך, לעיצוב של המטבח יש השפעה ישירה על כל שאר הבית ואורחים שנכנסים אליו מקבלים ממנו את הרושם הראשוני.

השאלה המתבקשת היא כיצד משדרגים את מטבח הקיים ובעיקר איך הופכים אותו ליוקרתי ואקסקלוסיבי. בשביל לענות על זה צריך להכיר מספר טיפים חשובים:

א. חשבו מחוץ לקופסא– בניגוד למה שנהוג לחשוב, בשביל להפוך את המטבח שלכם ליוקרתי אתם לא צריכים לקחת הלוואה ולחרוג מתוך מסגרת התקציב של המשפחה. אפשר להפוך כל מטבח ליוקרתי במהירות ובמחירים נוחים אם חושבים מחוץ לקופסא ובצורה יצירתיות. במידה ולא מצליחים למצוא רעיונות, תמיד אפשר לערב מעצב פנים שמכיר את התחום ואת המחירים המקובלים בענף.

ב. בחרו את הצבעים הנכונים– המטבח שלכם יכול להפוך ליוקרתי בקלות אם תוותרו על הגוונים המסורתיים והמשעממים ותעברו לצבעים אטרקטיביים. תנו עדיפות לארונות מטבח בצבע לבן, השקיעו בשיש אותנטי ברמה גבוהה ואל תשכחו את התאורה. שלבו בין תאורה טבעית שחודרת למטבח מתוך החלון לבין תאורה מלאכותית ופזרו כמה שיותר גופי תאורה מעל משטחי העבודה, הכיור והכיריים.

ג. החליפו את הרהיטים– עוד דרך פשוטה ויעילה להפוך את המטבח למטבח יוקרתי היא להחליף את הרהיטים. רהיטי יוקרה מתאימים לכל סוגי המטבחים והם גם נחשבים עמידים, חזקים ואיכותיים יותר. בעזרת רהיטים מן הסוג הזה תוכלו להפוך את המטבח למקום שנעים לשהות בו גם אם לא מבשלים ואוכלים. הרהיטים קובעים את סגנון העיצוב של המטבח ובעזרתם אפשר להפוך אותו ממטבח ביתי וסולידי לפנינה דקורטיבית ומרעננת.

כל כמה זמן מעצבים מחדש את המטבח?

מי שרוצה להפוך את המטבח שלו ליוקרתי לא צריך לחכות לשיפוץ כללי או למעבר דירה. כיום ניתן לרכוש רהיטי יוקרה ולשלב אותם עם ארונות מטבח חדשים בהתראה קצרה, מה גם שהחלפת התאורה ושילוב צבעים מרעננים בתוך המטבח אפילו לא דורשים הרמת מרצפות, לכלוך ורעש. אפשר להחליט האם לעצב מחדש את המטבח אחת לכמה שנים או להמתין עד שהעיצוב הנוכחי כבר ממצה את עצמו.

גם בהקשר הזה רצוי להכיר את היתרונות של מעצב פנים ולערב אותו בשלב מוקדם. פגישת היכרות כללית עם מעצב פנים לא מחייבת אף אחד מהצדדים, אך היא עשויה לתת לכם אינדיקציה כללית לגבי משך הזמן הנדרש עבור השיפוץ והתקציב המתאים בשבילו.

שנו את אופן השימוש במטבח

מלבד האמור לעיל, עוד דרך לשדרג את המטבח ולהפוך אותו ליוקרתי היא לשנות את אופן השימוש הרגיל ולעצב אותו מחדש. את זה עושים למשל באמצעות הוספת אי באמצע המטבח או הרחקת מכשירי החשמל מהכיריים והכיור. זה אמנם נראה טריוויאלי במטבחים שבהם משתמשים אנשים שאוהבים לבשל ולאפות, אך יש לכך משמעות גדולה גם במטבחים שמשמשים בעיקר לזמן איכות משותף עם חברים ומשפחה.

בשורה התחתונה, לכל מטבח מגיע מראה יוקרתי והיום יש דרכים להשיג אותו בקלות ובמהירות. גם שילוב נכון של משטחי קוריאן יכול להסייע בעיצוב החדש. כדאי לחשוב כל הזמן מחוץ לקופסא, לשלב את הצבעים הנכונים יחד עם תאורה ולא לשכוח להחליף רהיטים ולהתייעץ עם מעצבי פנים מנוסים ואמינים.