יש בתים שנכנסים אליהם והאווירה משתנה ברגע. אתם עומדים נפעמים ומנסים להבין כיצד זה קרה. משהו בשילוב הנכון בין הצבעים לריהוט, אולי זו הטקסטורה המיוחדת על הקיר, אולי דווקא התאורה? שילוב נכון של אלמנטים קטנים בבית, לאו דווקא אלה שמרוקנים את הכיס יכולים ליצור את האנרגיה שתרצו להשרות. אווירה נמרצת ועירונית המתאימה לקצב החיים המודרני, או לחילופין קלאסיקה מרגיעה – כזו שאפיינה את הבתים הכפריים של בירות אירופה במאה השמונה עשרה.

אחד הטריקים לעשות זאת הוא באמצעות מדבקה אחת שובבה – המשנה את הלוק הכולל של החדר. הכירו את הטרנד שחזר על מנת להישאר - מדבקות בורדרים.

מהם בורדרים?

ראיתם אותם בעיצוב בית המלון האחרון בו ביקרתם, אך לא ידעתם זאת. אותה מדבקה לאורך הקיר ששינתה את הלוק הכולל של קיר רגיל צבוע שמנת – לקיר ויקטוריאני יוקרתי. מדבקה אחת, שנראית כטפט צבר והופכת את המשטח עליו היא מודבקת לחלל שונה לחלוטין. בבתים הכפריים בארה"ב ובפרברי פריז תגלו את אותם הבורדרים בעיצובים עדינים של מלאכים, עמודים רומאיים ואף עלים מצוירים ביד קלה – הפרושים לרוחבו של הקיר צמוד לתקרה או במרכזו – ומעניקים את התחושה החמימה של בית שעוצב באהבה.

גם לחדרי הילדים

ההורים גילו אף הם בשנים האחרונות את הבורדרים, ועיצובים הכוללים את כל דמויות הילדים האהובות, איורים עדינים בצבעי פסטל של תמונות נוף, בעלי חיים מחייכים ואפילו דובונים. בורדרים מאפשרים להפוך את חדר התינוקת לקסום במיוחד בגיל הצעיר, וככל שהיא מתבגרת, החלפה של הבורדרים יכולה להיות הדרך הקלה (והזולה) לשנות את כל עיצוב החדר בדקות. את אותם תחביבים שמסעירים את נפשה כעת (כמו ברבי, דמויות דיסני או דמויות הקומיקס של מארוול) תוכלו לשים מול מיטה על הקיר – ואפילו להסתיר באמצעות הבורדר את כל אותם יצירות אמנות שעיצבה בעצמה - עם הטוש השחור ההוא...

בורדרים לעיצוב חדר האוכל והמטבח

ומחדר הילדים... למתחמי האוכל. גם שם מבקרים אותנו הבורדרים ומעטרים את הקירות בשלל עיצובים המזכירים לנו את מהות החדר. פירות וירקות מצויירים, סלסלות פרחים ואפילו טקסטורות עדינות ההופכות את הלב הפועם של הבית לחמים ומזמין יותר. אם בעבר היינו מכסים את כל הקיר בטפט, היום קירות שלמים עשויים להעיר מעט, והמדבקות הצרות מעניקות את מרחב הנשימה הדרוש לצבע השולט – בשילוב טוויסט אישי שלכם.

גם לעיצוב סלון יוקרתי או חלון ראווה מסחרי

יש המשתמשים בבורדרים דווקא על מנת לשדר יוקרה, ולהעניק לבית את המראה המעוצב והמהודק – אך עדיין חמים ומזמין. הבורדרים בסלון המותאמים בטקסטורות לעיצוב הריהוט, או למרקם המפה על שולחן הקפה יכולים לבנות עיצוב מושלם, בו ניכר כי שמתם לב גם לפרטים הקטנים. עיצובים דומים לאלה תוכלו לראות גם במשרדים יוקרתיים ובמרחבים מסחריים – מככבים בתוך חנויות ומציצים מתוך חלון הראווה. כעת, כל שנותר הוא להתחבר לפן היצירתי שלכם ולגלות אילו בורדרים יעצבו את החלל שלכם.