אנשים שונים דורשים התייחסות שונה לעיצוב הבית שלהם. השוני יכול לבוא ליד ביטוי בגיל בני המשפחה או בצורך של מי מהם בהנגשה כזו או אחרת. כאשר מעצבים את הבית ומחליטים להנגישו אין סיבה שלא לעשות שימוש במשטחים מבוססי קוריאן הידועים במתן תוספת מיוחדת במינה לעיצוב הבית הכולל וגם לעיצוב הפרטני של החדר או האזור שבו הם מותקנים ועצם היותו של בית מונגש או כזה שמכינים אותו להנגשה.

משטחי הקוריאן מתאימים מאד לשילוב בכל חדר אך יש בהם שימוש בעיקר במטבח ובחדרי האמבטיה. הם דומים מאד במראה שלהם למשטחי שיש ולכן מוסיפים אלמנט של יוקרה ופאר לכל אזור שבו הם מותקנים. בנוסף, המגע עם עור הגוף נעים וחלק ולכן במשטחים אלו יש שילוב בין חוזק ועמידות לבין יופי, עיצוב נאה ואסתטיקה רבה. אם בעבר היה ניתן להתרשם ממשטחי קוריאן למטבח, הרי שכיום גם במשרדים יש בהם לא מעט שימוש וזאת בזכות המראה הנקי והנעים לעין שלהם.

הנגשת בתים עבור בעלי מוגבלויות

הנגשה של בית משמעותה הפיכת הבית לנוח עבור זה שסובל ממוגבלות פיזית כלשהי. כיום ישנה מודעות גבוהה לנושא ההנגשה ויש לה אפשרויות רבות המותאמות לבתי המגורים:

התקנת מעקות נירוסטה- במעלה המדרגות או בצמוד לקירות. כך אפשר יהיה להישען עליהם ולעבור בבטחה מחדר לחדר.

מאחזי יד - בכל מקום שבו אדם הסובל ממוגבלות אמור לעבור מישיבה לעמידה או מעמידה לישיבה ועלול להתקשות בכך. את המאחז ניתן להתקין בסמוך למטה, ליד שולחן האוכל או באמבטיה.

התקנת מעלית קטנה במידה ואחד מבני הבית מתנייד בכיסא גלגלים.

כאשר מעצבים את הבית כך שיהיה מונגש ומתאים לתנועתו של מי שסובל ממוגבלות פיזית כלשהי לא צריך להתפשר על המראה של הבית ועל הרצון העז שהוא יהיה יפה, מיוחד, מפואר ואפילו בעל מראה יוקרתי. גם לאדם בעל מוגבלות מותר לגור בבית מיוחד ומעוצב ואין אמצעי ההנגשה סותרים את האלמנטים המיועדים לשוות לבית את המראה המעוצב והמיוחד שלו. כיום אפשר וכדאי לשלב בין כל צורך שדרוש בבית לבין עיצוב מרהיב וייחודי.

איך יודעים לשלב בין הנגשה לעיצוב?

אנשי מקצוע רבים כיום יכולים לתת ייעוץ והמלצות בנוגע לעיצוב בית או דירה באופן שיתאים לבני המשפחה המתגוררים בהם. בנוסף ישנם מומחים בנושא של אביזרי הנגשה שימליצו לכל בעל מוגבלות על האביזרים שכדאי שיותקנו בבית שלו על מנת להקל עליו את ההתנהלות היומיומית והשגרתית. החוכמה תהיה לשלב בין העצות של אנשי המקצוע על מנת שלא להתפשר שאף אחד מהתחומים.

את משטחי הקוריאן ניתן להתאים לכל חדר ולכל צורך. אפשר לבחור בדגמים יוקרתיים ומפוארים או כאלה שבעלי הבית אוהבים יותר על מנת שיתאימו לעיצוב של הבית כולו. הנקודה החשובה היא לשלב בין מה שאוהבים לבין מה שצריכים ובסופו של דבר לקבל בית - שהוא לגמרי המקום שבו ירגישו בני המשפחה הכי טוב שאפשר.

כל אחד רוצה שהבית שלו ישדר תחושה חמימות וביתיות, גם כלפי שאר בני המשפחה וגם מי שמגיע להתארח. עצם היותו של הבית מונגש אין בה כדי לסתור את התחושה החשובה הזאת ואפילו חשוב עוד יותר לשים את הדגש על שילוב נכון בין אביזרי הנגשה לבין משטחי קוריאן שיכולים לשדרג באופן מדהים את המראה של הבית כולו. התוצאה שתתקבל תעמוד בסטנדרטים שהציבו לעצמם בני המשפחה.