המטבח הביתי הפך במשך השנים לחלל המרכזי בבית ולחדר בו נפגשים בני המשפחה לארוחות, לשיחות ולבישול יחדיו. בבנייה המודרנית המטבח נפתח לעבר שאר חלקי הבית ולמעשה הוא מהווה המשך של הסלון ופינת האוכל, לכן גם העיצוב שלו חייב להתאים לקונספט העיצוב הכללי. כאשר מעוניינים לשדרג את המטבח בלי להיכנס להוצאות גבוהות ובלי להפוך את הבית לאתר בנייה, כדאי להתמקד בשדרוג משטחי העבודה, להחליף גופי תאורה, לשנות או לשפץ את דלתות ארונות המטבח, להחליף ידיות ופרזול בארונות, לצבוע את הקירות ועוד.

מחליפים את השיש הישן

במשך שנים ארוכות השיש שימש כחומר הגלם המועדף למשטחי עבודה ולחיפויי קירות וריצוף. כיום, אדריכלים ומעצבי מטבחים זונחים את השיש לטובת קוריאן. משטחי קוריאן שימשו בעבר לציפוי משטחים במעבדות מחקר ובתעשייה, וכיום הם הפכו לחומר הגלם הפופולרי ביותר לעיצוב מטבחים במגוון סגנונות לבחירה. הקוריאן מציע עמידות גבוהה לאורך שנים, חוזק רב, מראה יוקרתי ויופי, החומר נעים למגע וניתן לייצר ממנו משטחי עבודה בשלל דוגמאות ועיצובים, כיורים למטבח, חיפויי קירות ואריחי ריצוף.

די בהחלפת משטחי העבודה במטבח כדי ליהנות משדרוג משמעותי הן בעיצוב ובמראה המטבח והן בנוחות העבודה ובפשטות הניקיון והתחזוקה. כדאי לדעת כי משטחי עבודה מקוריאן נפוצים גם במטבחים תעשייתיים, לרבות מטבחים של שפים המציעים שירות שף עד הבית או שף מארח.

שדרוג התאורה במטבח הביתי

כאשר מחליטים לשדרג את המטבח מומלץ להחליף גם את גופי התאורה. חשוב לוודא כי התאורה חזקה מספיק כדי לבשל בנוחות ובבטחה. גופי התאורה נועדו בראש ובראשונה לספק אור חזק, אך כדי ליהנות מעיצוב מרשים ויוקרתי כדאי לבחור גופי תאורה איכותיים מבית קמחי תאורה ולהתאימם לקונספט העיצוב הרצוי במטבח הביתי.

בעת בחירת גופי התאורה למטבח יש להתייחס לכמות האור הטבעי הנכנסת מבעד לחלון, וכדאי לבחור גוף תאורה מרכזי המספק אור חזק, עדיף כמובן באמצעות נורה חסכונית כמו לד. כמו כן, כדאי להתקין מספר גופי תאורה המספקים אור ממוקד לעבודה נוחה על משטחי העבודה, אפשר להתקין את התאורה בתחתית ארונות המטבח העליונים או צמוד לקיר.

 

שדרוג ארונות המטבח

ארונות המטבח תופסים חלק גדול במטבח, לכן הם גם מושכים את העין וכאשר נכנסים למטבח לא ניתן להתעלם מהם. במקום להשקיע בארונות מטבח חדשים, וכל עוד מצב העץ טוב, כדאי להחליף רק את דלתות הארונות כדי ליהנות משדרוג מרשים ומשמעותית בתקציב נמוך. כמו כן, אפשר לצבוע את דלתות הארונות, לבד ובשיטות עשה זאת בעצמך, או על ידי צבעי מקצועי.

לאחר שדרוג הדלתות של ארונות המטבח כדאי להשקיע עוד קצת כסף ולהחליף את הידיות הישנות ואת הפרזול הפנימי. החלפת הפרזול מאפשרת לכם לקבוע סדר חדש לאחסון כלי אוכל ובישול, מוצרי מזון ואביזרים ופריטים נוספים.

צביעה מחדש של המטבח

באמצעות מעט צבע ויצירתיות אפשר לשדרג את המטבח במהירות ובעלות משתלמת ושווה לכל כיס. חשוב לבחור קונספט עיצוב מרכזי ובהתאם לכך לבחור צבע לקירות, לארונות המטבח ולתקרה. לא חייבים לצבוע את התקרה, אך כדאי לשנות את צבע הקירות כדי ליהנות משדרוג משמעותי, הגוון חייב להתאים לפריטי הריהוט ולעיצוב הכללי של שאר חלקי הבית.

בנוסף, במהלך שדרוג המטבח כדאי לרכוש אביזרים חדשים כמו מוצרי חשמל בעיצוב מקורי וחדשני ובגוון קלאסי או ססגוני, אפשר להציב על משטח העבודה מכונת קפה משוכללת, מיקסר מתוצרת מותג מוכר ועוד. לאחר השדרוג הכללי של המטבח אפשר להכין ארוחת שף מעולה ולהפתיע קרובי משפחה וחברים עם מנות גורמה נפלאות ועשירות בטעמים ומרקמים.