בשנים האחרונות, בגלל הטכנולוגיה שמתפתחת בקצב מהיר ביותר ומתאפיינת בדגש על ויזואליות ככל האפשר, עלה השימוש בהדמיות אדריכליות ובהדמיות תלת מימדיות. כך לקוחות המעוניינים לרכוש דירה או מבנה כלשהו, יכולים לראות איך אותו החלל יראה (עד כמה שניתן). כלומר מדובר על המחשה ויזואלית לכל דבר, שעוזרת ומסייעת ללקוחות ובהתאם לכך ממזערת משמעותית את הסיכון שאלו ירכשו דירה או מבנה שלא מתאימים להם. בעקבות כך ועל מנת לספק את הצורך של הלקוחות והביקוש, המון אדריכלים ומעצבים הכניסו את השימוש באותן ההדמיות, כחלק בלתי נפרד מהעבודה שלהם ובפרט מתהליך התכנון של המבנה.

יתרונות בשימוש בהדמיות ממוחשבות

מלבד העובדה שאותן ההדמיות מקדמות משמעותית את תהליך המכירה והבנייה, הן גם מעניקות לא מעט יתרונות לאדריכל וללקוח עצמו. למעשה, הלקוח יכול להתרשם מהפרויקט עוד כאשר זה נמצא בשלבי ההתחלה. מעבר לכך, בזכות אותן ההדמיות, הלקוח יכול להיות מעורב משמעותית בתהליך וגם יכול לא לבזבז זמן מיותר על קריאת שרטוטים, שגם ככה סביר להניח שהוא לא יבין מה הולך בהם. עם השימוש בהדמיות, הלקוח לא צריך לדמיין או לבקש מהאדריכל או המעצב שיסביר לו את השרטוטים, אלא הוא רואה בפועל בצורה ויזואלית כיצד יראה המבנה בפועל.

יתרונות נוספים שיש בשימוש בהדמיות קשורים גם לעבודת האדריכל והמעצב. מה הכוונה? בזכותן, בעלי המקצוע הללו יכולים לבחור בצורה מדוקדקת את הפרויקט, לזהות יתרונות או בעיות בתכנון וכך להציג את התוצר בצורה היא בהירה ומובנת ללקוח והכי חשוב – ביעילות.

הימנעות מבעיות תכנון

למעשה, יש ברשות האדירכלים והמעצבים פתרונות מצוינים ומתקדמים להצגת הרעיון העיצובי של המבנה המתוכנן. הם יכולים להשתמש בכלים תלת ממדיים, הדמיות אדריכליות והדמיות תלת מימדיות וכך להימנע משמעותית מבעיות הקשורות לחוסר הבנה של השרטוטים של המבנה. הרי קרו כבר מקרים בהם קבלנים ואנשי מקצוע, לא שמו לב לפרטים הקטנים שהיה מצוינים בתכניות הבנייה ובשל כך נגרמו לא מעט בעיות וליקויים בבנייה. לדוגמה, טעויות במדידת הפתחים, במיקום של הנישות ועוד. היה ניתן לחסוך את כל אותן הטעויות, אם היה נעשה שימוש בהדמיות אדריכליות בתלת מימד. מעבר לכך, ההדמיות מאפשרות בצורה קלה ופשוטה להזיז קירות, עמודים וחלונות וכך נמנעים שינויים או תיקונים באתר הבנייה עצמו. כך שמדובר על כלי שימוש ביותר.

מעצבים ואדריכלים שמשתמשים בהדמיות ממוחשבות, רק מעלים את רמת המקצועיות שלהם והם עשויים לשפר בצורה משמעותית את סיכויי המכירה לפרויקט שהם שותפים בו.