מטבח מודרני הוא מטבח שניכרת בו מחשבה בתכנון ובמיקום חפציו, מוצריו ואביזריו, וניכר בו חותם עיצובי ייחודי. מטבח מודרני עכשווי ניכר בהיותו פונקציונאלי ורב תכליתי;לא עוד מקום המשמש להכנת האוכל אלא מקום שמשמש גם לאכילה, לבילוי, לאירוח ולעבודה. המטבח המודרני העכשווי ניכר באסתטיקה וביוקרה של אביזריו המרכזיים כגון כיור, ברזים, מוצרי חשמל ממותגים, חיפוי קירותיו, משטח עבודה גדול, איכותי ומסוגנן. מטבח מודרני מתאפיין ומצטיין בבחירת חומרים מוקפדת ובגימור מושלם.

אחד הסממנים החזותיים המעידים על מטבח מודרני  הם מוצרי החשמל המתקדמים שבו, המתאימים למטבח חכם. מכשירים שניתן להפעילם בשלט רחוק ולשלוט באמצעותם על עצמת החימום ועל מידת ההשחמה, על מרקם המזון ועל הטמפרטורה. מטבח מודרני כולל גם בר מים מעוצב, המאפשר ליהנות 24/7 ממים חמים וקרים.

שילוב חומרים במטבח המודרני

המטבח המודרני יכול להיהפך למתחם רומנטי באמצעות מוזיקה ואורות שניתן לעמעמם בלחיצה על שלט. מטבח מודרני מבליט את משטח העבודה בו, שנבחר בקפידה והוא יפה, חסין, עמיד, מורכב משילוב חומרים ייחודיים כגון משטח קוריאן המורכב מפולימר אקרילי והידראט אלומינה. משטח זה משלב את המועיל עם היפה. את היותו פונקציונאלי ודקורטיבי גם יחד.

מטבח מודרני הוא מטבח אשר כל פרט וכל פריט נבחרו בו לאחר מחשבה ועין רגישה של מעצב פנים, וכמובן תוך מתן דגש וביטוי לטעם האישי של דייריו.

חלונות גדולים, המאפשרים זרימה טובה של אור ואוויר וקשר עין עם החוץ, עם הטבע. שילוב זכוכית ושיש, נירוסטה ועץ, אלומיניום ובמבוק ועוד כיוצאים באלה ואחרים שילובים מעניינים ומקוריים, היוצרים מרקם עשיר של טקסטורות וצבעים.

המטבח המודרני העכשווי הוא מטבח של אנשים עסוקים, שעבורם המטבח, כמו כל מתחם, חדר ונישה בדירה, הוא מהות ותמצית המושג- אזור נוחות.

מטבח מודרני מושקע מעיד על מרכזיותו בבית ועל הפונקציות השונות שהוא ממלא. לשוהים בו חשובה תחושת הרווחה הפיזית, לרבות ואולי בעיקר למי שמייעדים חלק ממנו כפינת עבודה ולמעשה- סביבת עבודה. לא כל מי שעובדים בבית אוהבים "להיכלא" בתוך חדר עבודה סגור. יש מי שמעדיפים דווקא את תחושת הפתיחות והמרחב שמזמנת ישיבה במטבח המהווה מתחם אחד עם הסלון.

מודרניזם כתפיסת חיים

מודרניזם הוא תפיסה. הוא סגנון. הוא קו עיצובי. הוא שילוב של אלמנטים. אבל מטבח מודרני הוא מטבח המשלב טעם אישי עם הפירוש של הדיירים למושג מודרניזם  והניסיון לתת לו המחשה וביטוי בתכנון המטבח, בעיצובו, בריהוטו ובאבזורו.

ניתן לעצב כיום מטבחים מודרניים גם אם בהגדרת היסוד שלהם הם אמורים להיות מטבחים כפריים, קלאסיים או עתיקים. חידוש טרנדים ואימוץ מרכיבים עיצוביים ממטבחים בסגנונות שונים ובתקופות שונות הוא חלק מתפיסת המודרניזם שאינה מתקיימת כשהיא לעצמה אלא "מתכתבת" עם כל מה שיפה ונוח במטבחים שרווחו גם לפני מאות שנים. 

בשורה התחתונה- הדבר החשוב ביותר הוא שביעות הרצון שלכם ממטבח, אשר הייתם שותפים בכל שלבי בנייתו, החל בתכנונו וכלה בהנחת המוצר האחרון בו.