לרושם הראשוני שעסק עושה על המבקרים בו יש חשיבות רבה על האופן בו הם יקבלו את החלטותיהם בהמשך, החל מן השאלה האם לבצע רכישה של מוצר או להזמין שירות ועד להשפעה על חוויית השירות שקיבלו. זוהי אחת הסיבות בגינן עסקים רבים מעוניינים לשפר את הרושם הראשוני שהם משדרים ללקוחותיהם, בין אם מדובר במשרד עורכי דין, סטארט אפ בענף ההייטק או סטודיו לעיצוב פנים.

עם זאת, שדרוג המשרד לא חייב ללכת יד ביד עם שיפוץ כללי. בהחלט יש כמה וכמה דרכים לשדרג את המראה של כל משרד באופן שישפר את העיצוב, יקרין יוקרה ורושם ראשוני חיובי, וזאת באמצעות שדרוג של מספר אלמנטים קטנים אך משמעותיים בו. הנה מספר דוגמאות:

השקיעו בריהוט

הדבר המשמעותי ביותר שמשפיע על התחושה המתקבלת כשנכנסים לחדר כלשהו הוא אופי הרהיטים הניצבים בו, ועל כן הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לשקול את החלפת הריהוט בשולחנות וכסאות משרדיים חדשים לעמדות העבודה או בספות וכורסאות איכותיות לפינת ההמתנה. כמו כן תוכלו להתקין משטחי קוריאן במקומות מתאימים ליצירת מראה יוקרתי.

אמצו את הטכנולוגיה

ככל שהמשרד שלכם יהיה טכנולוגי יותר, כך הרושם שיווצר יהיה חיובי יותר. עמדות זיהוי ביומטריות, למשל, מעבר ליתרונותיהן בהקשרי אבטחה וניטור כניסה ויציאה של משתמשים מורשים מאיזורים רגישים, יש להן השפעה מרשימה על לקוח פוטנציאלי שמגיע בפעם הראשונה לעסק; אולם אפקט דומה ניתן לקבל גם באמצעות אביזרים טכנולוגיים פשוטים יותר, כגון דלתות אוטומטיות או אינטרנט אלחוטי.

היו אקולוגיים

מודעות סביבתית כבר מזמן איננה טרנד חולף אלא נושא שחשיבותו הולכת ועולה. מעבר לחשיבות שלו כלפי כדור הארץ, יש בכך כדי להגדיל את הרושם המתקבל בקרב לקוחות פוטנציאליים שגם הם חולקים את הדאגה לסביבה. הפעולות שניתן לעשות במשרד כדי להטמיע בו את נושא המודעות הסביבתית מורכבות מקשת רחבה, החל מהתקנת מאוורר תקרה יוקרתי אשר יחסוך בהוצאות החשמל ויצמצם את הפגיעה באיכות הסביבה (וגם ישמש כפריט עיצובי מרשים) ועד להצבת פחים ייעודיים למיחזור נייר.

לא לשכוח את הפונקציונליות

עם כל הכבוד לרושם הראשוני שאתם רוצים ליצור אצל הלקוחות, אתם גם רוצים שהעסק שלכם יעבוד באופן מיטבי. על כן הקפידו שלא להזניח את הפונקציונליות של המשרד שלכם לטובת עיצוב רב-רושם: למשל, הקפידו על חלוקה יעילה של חלל העבודה באופן שיתאים לאופי העסק, בין אם מדובר בחלל אחד שבו עובדים יחד בצוות או מספר חללים תחומים בקירות כדי ליצור פרטיות. לפונקציונליות הזו, מעבר להיותה משמעותית לתפקוד תקין של העסק, תיתכן גם השפעה חיובית על המבקרים בעסק, שכן מה שהם יראו יהיה מכונה משומנת היטב שמוכנה להירתם למענם.

לסיכום,

שדרוג המשרד והשגת מראה מרשים יכולים להיעשות בשלל דרכים, בהתאם למסגרת התקציב שלכם. בוודאי שהשקעה כספית עצומה בשיפוץ כללי ורכישה של ציוד יקר יכולה לעשות זאת, אולם גם פעולות פשוטות יכולות להשיג אפקט דומה, ובמחיר הרבה יותר נמוך.