בעיצוב מטבח חשוב להסתכל על התמונה הגדולה ולראות כיצד כל הפריטים והרהיטים משתלבים אחד עם השני. כלל זה צריך להנחות אתכם גם בבחירת כסאות בר למטבח מודרני.

כשאתם בוחרים את הארונות, השיש, כלי הסניטציה, כיור ומכשירי החשמל, אתם משקיעים מחשבה רבה בכך שכל הפריטים יתאימו אחד לשני ויצרו מראה אחיד ואסתטי. חוסר מחשבה ותכנון עלולים להוביל למטבח עמוס ברהיטים ופריטים, הנראים כמו טלאי ולא כמו עיצוב מוקפד ומדויק. אותו הכלל צריך להנחות אתכם בבחירת כסאות למטבח.

באילו מטבחים ניתן להתאים כסאות בר?

כסאות בר יכולים להתאים כמעט לכל סגנון עיצוב, כולל מטבח כפרי או מודרני, אך ישנו תנאי אחד. כסאות בר למטבח מודרני הם למעשה כסאות מוגבהים, שכאשר יושבים עליהם הרגליים אינן נוגעות ברצפה. לכן, כדי שיהיה להם שימוש במטבח שלכם, צריך קודם כל לחשוב האם אתם מעוניינים לבנות אי או דלפק גבוה. אי ודלפקים הפכו לפופולריים בשנים האחרונות, אך לא בכל מטבח יש מספיק מקום לבנות אותם וגם לא כל משפחה מעוניינת בכך.

לעתים המיקום של הדלפק והאי לוקחים שטח רב מחלל המטבח ואז במקום יתרון הם הופכים לחיסרון. אם תכנון המטבח שלכם כולל אי או דלפק גבוה, תוכלו לשלב כסאות בר ולא משנה מהו סגנון העיצוב השולט בחדר.

התאמה לפי חומרי גלם

כעת, כשהוחלט לבנות משטח קוריאן למטבח מוגבה ולהציב לצדו כסאות בר, ניתן להתקדם לבחירת הכיסאות עצמם. כיום יש דגמים רבים שלהם וחלק מן ההבדלים ביניהם קשור לחומרי הגלם מהם הם עשויים מהחומרים הבאים:

  • פלסטיק
  • עץ
  • אלומיניום
  • נירוסטה
  • ניקל

חומרי הגלם יכולים לסייע לכם ליצור את הקישור בין הכיסאות לבין שאר רהיטי המטבח.

כך תתאימו כסאות בר לרהיטי המטבח

כיצד ניתן להשתמש בחומרי הגלם כדי להתאים בין כסאות בר לשאר הרהיטים במטבח? התשובה פשוטה. לכל סגנון עיצוב יש נטייה לבחור בחומרים מסוימים על פני אחרים. חומרים אלו יכולים לשמש כקו מנחה גם בבחירת כיסאות למטבח ומיד נביא שתי דוגמאות לכך.

התאמת כיסאות בר למטבח כפרי

אם המטבח שלכם מעוצב בסגנון כפרי היוצר תחושה ביתית חמימה, סביר להניח שיש במטבח אלמנטים שונים העשויים מעץ. לכן הבחירה הטובה ביותר תהיה כסאות בר עשויים גם כן מעץ. עם זאת, אין חובה לבחור דווקא באותו גוון עץ ואפשר לשחק עם הצבעים, כל עוד שומרים על גוונים רגועים ומראה הרמוני.

התאמת כיסאות בר למטבח מודרני

לעומת זאת, במטבחים מודרניים, יש שימוש בחומרי גלם מקבוצת המתכות. ניתן לראות את זה גם ברהיטים המטבח השונים וגם במוצרי החשמל וגוף התאורה הנבחר. במקרה כזה כדאי לבחור בכיסאות בר המשלבים אלומיניום, נירוסטה או ניקל, אם בגוף הכיסא ואם כבסיס בלבד. כמו כן, הכיסאות צריכים להיות נוחים ולהתאים בצורה מקסימלית לחלל המטבח, מכיוון שבעיצוב מטבחים מודרניים שמים דגש רב על פונקציונליות וזה בא לידי ביטוי בכלל הרהיטים.

התאמה לחלל הפתוח

רוב המטבחים נבנים כיום בשיטת האופן ספייס ולכן הם חשופים לזוויות הסתכלות שונות מרחבי הבית, בעיקר מהחלל הציבורי. נקודה זו יכולה גם כן להנחות אתכם כשאתם מחפשים להתאים בין רהיטי המטבח לכיסאות הבר, שכן הכיסאות הגבוהים המוצבים מול דלפק שיש (כמו למשל: שיש קוריאן), יכולים לשמש כרהיט מקשר בין המטבח ורהיטיו, לשאר החלל הציבורי.

התאמה זו תבוא לידי ביטוי בעיקר בגוונים ובסגנון העיצוב, כשהמטרה היא ליצור תמונה אחידה והרמונית עבור אלו היושבים על כסאות הבר ומתבוננים לתוך המטבח ועבור אלו היושבים על כסאות הבר ופונים להסתכל על שאר הבית.