בשנים האחרונות, הולך ומתגבר הביקוש לחומרי גלם חדשים אשר ישלבו נוחות ופרקטיות עם אסתטיות, גמישות ומחיר נמוך לאמבט. הקוריאן, הוא חומר חדש יחסית, אשר מהווה מעין משטח חדשני שהולך ונהיה נפוץ יותר ויותר בעיצוב הבית. חומר הקוריאן יכול לשמש למגוון רחב של עיצובים, החל  מהאמבטיה, מטבח, ארונות שונים בבית וכיוצא באלו. במאמר הנוכחי, נשתדל להביא מידע בסיסי אודות החומר.

מה זה בכלל קוריאן?

הקוריאן הוא חומר מלאכותי, אשר למעשה משלב בתוכו חומרים רבים נוספים. אין זה המקום להרחיב אודות תהליך הייצור שלו, אולם נציין כי קיימות לו כמה תכונות בסיסיות: הראשונה, היא היותו חומר בלתי חדיר, השנייה היותו גמיש וניתן לשימוש עיצוב ארונות האמבטיה. שתי התכונות הללו הפכו אותו למוצר מבוקש בקרב מעצבי בתים רבים, פרטיים או אנשי מקצוע.

מה חשוב לדעת כאשר בוחרים קוריאן לאמבטיה?

ראשית, קיימים הטיפים הבסיסיים: חשוב מאוד לערוך סקר שוק, ללכת לצפות בעיצובים שונים והתייעצויות עם אנשי מקצוע. אולם, במקרה של קוריאן, חשוב מאוד לדאוג קבלת קוריאן מקורי. הקוריאן הוא חומר נהדר אמנם, וככזה קיימים לו חיקויים רבים וזולים אשר בפועל, אינם דומים לו באיכות או בתכונות. לכן, בדקו בצורה יסודית את העניין הזה. שנית, חשוב לזכור כי ככל עוד שהחומר הופך נפוץ יותר והביקוש אליו עולה, כל המחיר שלו בדרך כלל יורד.

מהם השימושים הנפוצים של החומר?

קיימים שני שימושים עיקריים לחומר: קוריאן לאמבטיה וקוריאן למטבח. כפי שכולנו יודעים, קיימים שימושים רבים ומשיקים אחד לשני בין חדר הרחצה למטבח, ולכן הוא נחשב כמתאים במיוחד לעיצוב ארונות, כיורים, משטחים שונים וכיוצא באלו. בפרט, קיימות חברות ואנשי מקצוע רבים אשר מתמחים בעיצוב ארונות אמבטיה מקוריאן, יצירת כיור (כאמור, לאמבטיה או למטבח) ואף שיש. חשוב לציין בעניין זה, כי שיש הקוריאן לא עשוי מחומר השיש, אלא מקוריאן והוא רק משמש כשיש.

דגשים חשובים:

עשו סקר שוק – ייתכן מאוד ותגלו כי המחירים סבירים ביותר, ויאפשרו לכם לעצב את חדר הרחצה בצורה יעילה ויפה.

השתמשו רק בקוריאן מקורי – חבל לסמוך על חיקויים בעיין הזה, הקוריאן הוא חומר המאפשר נוחות ופרקטיות לא בכדי. כאמור לעיל, עשו סקר שוק על מנת להגיע לאיש המקצוע או לחברה האמינה ביותר, מלבד הצורך במחיר זול.

שאלו חברים אשר אתם יודעים שהשתמשו בחומר בכבר, אם אתם מכירים כאלה (וסביר להניח שכן). הם יוכלו לתת לכם טיפים שישפרו את הפרקטיות שלכם בעיצוב.

לסיכום חברים, קוריאן הוא חומר עם מוניטין של חוזק ויופי, הוא אסתטי, ניתן לעיצוב, בלתי חדיר ולכן הוא נפוץ כל כך. אפילו אם אתם לא מעוניינים לשפץ את חדר האמבטיה בקרוב, שווה לקרוא עליו, לערוך סקר מחירים ולהכיר אופציות עיצוב.