כיום רבים אלו המעוניינים בפתרונות חיפוי גם לבית הפרטי וגם לבית העסק שלהם. מבירור קל והתעניינות עם אנשי מקצוע, לבטח גם לכם יצא לשמוע על שיש הקוריאן. אם ידעתם וגם אם אלא, הקוריאן למעשה אינו שיש, אלא משטח המבוסס על תערובת של חומרים מינרליים ואקריליים, שהשידוך ביניהם יוצר משטח קשה ועמיד המדמה שיש.

 

היתרונות של הקוריאן

רבים מעוניינים בשילוב של חיפוי קיר קוריאן, אם כי למעשה מרבית השימוש שנעשה בקוריאן הוא דווקא למשטחים – כמו משטחים במטבח. לא במקרה רבים בוחרים בו, זאת מאחר וישנם לא מעט יתרונות שהופכים אותו לחומר שראוי לעבוד איתו – גם כמשטח עבודה וגם כחיפוי לקיר. אם כן, אילו יתרונות יש לחומר? שימו לב:

 

ראשית, הניקיון. בעוד ישנם חומרים שונים הסובלים מרגישות יתרה לחומרי ניקיון שונים, הקוריאן נמצא עמיד מאד למגוון רחב של חומרי ניקיון, כולל חומר האקונומיקה הידוע כחומר חזק מאד. תהליך הייצור של הקוריאן הינו תהליך יצור מבוקר ומלאכותי, מה שמביא לכך שהחומר המתקבל בסופו של דבר הוא חומר חזק ועמיד הנמצא עמיד גם אל מול חומרים כימיים.

 

בנוסף, הקוריאן הוא חומר הידוע בגמישותו הרבה. תהליך היצור של הקוריאן הינו תהליך יצור מכוון ומלאכותי, ולא מדובר על חומר טבעי – מה שאומר שניתן לשחק עם רמת הגמישות שלו על פי דרישה. כמו כן, מאחר והוא מיוצר בהזמנה, ניתן להשיגו במגוון רחב של צבעים וגדלים בהתאם לצרכי הלקוח. המשמעות היא שמצד אחד תוכלו ליהנות מהקוריאן כמשטח עבודה במטבח כשהוא מגיע בצבע מסוים, בעוד יהיה לכם גם משטח אחר לגמרי, בגודל אחר, צבע אחר וטקסטורה אחרת שיהיה כחיפוי לקיר שלכם.

 

יתרון נוסף שכדאי לציין הוא נראות הקוריאן והקלות שניתן לחדש אותו. בעוד ישנם חומרים הדורשים תחזוק גבוה כמו העץ לדוגמא, על מנת לשמר את חיוניות הקוריאן כל הנדרש הוא לבצע ליטוש שיוריד ויעלים את הכתמים ואת השכבה העליונה הסופגת אותם. בעוד ישנם חומרים שונים, בעיקר אלו המלאכותיים, שלא ניתן לחדש אותם וכך ההשקעה בהם הינה לטווח קצר, דווקא הקוריאן משרת אתכם לאורך זמן עם עבודת ליטוש פשוטה משתוכלו לדמיין.

 

אפשרות נוספת: חיפוי באמצעות פרקט

אפשרות נוספת העומדת לרשותכם הנתפסת גם היא כאלטרנטיבה טובה, היא חיפוי באמצעות עץ. לא אחת הוכתר העץ כחומר על זמני – כזה שהינו תמיד רלוונטי, תמיד מתאים ותמיד תורם לנראות החלל. חיפוי פרקט לקירות הבית ניתן לשלב בכל חלל בבית שלכם תוך שהתרומה העיצובית תהיה רבה. אפשרויות העומדות לרשותכם הן שילוב קיר פרקט בפינת האוכל, בחלל הסלון, במטבח או בחדר השינה. אם פעם המגמה העיצובית השלטת הייתה צביעת הקירות, כעת הנתיב בו רבים בוחרים הוא ביצירת חיפוי המעניק מעטפת עיצובית, יוקרתית, אלגנטית וייחודית.