חיפוי קירות מטבח מאפשר לכם לשלב בין הצרכים הדקורטיביים לבין הצרכים הפונקציונליים הייחודיים של חלל המטבח. בעזרת שימוש בחיפוי נכון של קירות המטבח ניתן ליצור סביבת עבודה שלא רק נראית נהדר, אלא אף קלה לניקוי ולתחזוקה, כזו שתשמור על המראה הקלאסי של המטבח שלכם למשך שנים.

 

מהו חיפוי קירות מטבח

חיפוי קירות למטבח הינו תהליך שבו אנו משתמשים באריחים ייעודיים המצפים את חלקו הפנימי של המטבח ודואגים ליצירת חייץ בין משטח השיש לקירות שמסביבו. החיפוי נמצא לאורך כל הארונות ומשתלב בכל עיצוב על ידי בחירת אריחים בגוונים שמתאימים לטאצ' העיצובי הייחודי בכל מטבח.

 

מהם החיפויים הפופולריים בישראל

בישראל ניתן להבחין בין שני סוגי חיפוי קירות מטבח פופולריים: אריחי הקרמיקה מחד, ואריחי הקוורץ מאידך. המשותף לשני החיפויים הוא העובדה שהם עושים שימוש נכון בחומר סינטטי ומאפשרים לקבל מגוון דוגמאות, גדלים והדפסים אשר יוסיפו צבע בכל מטבח. היתרון שבאריחים אלו הוא בכך שהם אינם מוכתמים בקלות ושונים מאריחי השיש הטבעי שהיו נפוצים יותר בעבר.

 

מדוע חשוב לבחור בחיפויים שקל לנקותם

בכדי לאפשר לכם לבשל כל מאכל בקלות מבלי לדאוג לכתמים או ללכלוך, יש חשיבות לבחירת חיפויי מטבח מתאימים. החיפויים מספקים מעטפת הגנה מפני זליגה של נוזלים אל הקירות ואינם מתכסים בעשן הנוצר כחלק מתהליך הבישול והאפייה. הם מיועדים לעבודה בסביבה של חום גבוה ואינם רגישים למים המותזים עליהם, כך שניתן לנקותם בקלות רבה.

 

באילו גדלים ניתן להזמין את חיפויי קירות המטבח

חיפויי המטבח מגיעים במגוון גדלים וניתן להתאימם בקלות לכל סוגי קירות המטבח. מכיוון שברוב המקרים מדובר באריחים סינטטיים, ניתן לבצע חיתוך מדויק בהתאם לדרישות הספציפיות של המטבח שלכם. בשנים האחרונות אנו עדים לעדנה של חיפויי הקירות הגדולים יותר משום שהם מייצרים מראה אחיד ומצמצמים את החיבורים בין האריחים עד למינימום.

 

כיצד נבחר את החיפוי שמתאים לנו?

כדי לבחור את החיפוי המתאים לדרישות הספציפיות של כל מטבח, כדאי לבדוק מהו הסגנון העיצובי שאותו נרצה לשדר ולהתאים את הסגנון של החיפויים לחזון הוויזואלי שלכם. רצוי לבחור בחיפויים בהדפס של עץ או אבן בגימור מט אשר מתמזגים באופן נפלא במטבחים בעיצוב קלאסי ולהעדיף את אריחי המתכת עבור מטבחים אשר בהם דווקא האלומיניום הקר והאורבני מכתיב את הטון.

 

האם יש צורך באיש מקצוע כדי לבחור ולהתקין את החיפויים של קירות המטבח?

אין צורך לשכור אדריכל כדי לבצע בחירה נכונה אולם בהחלט חובה להשתמש באיש מקצוע מיומן עבור תהליך ההתקנה. התקנה נכונה תבטיח לכם מוצר שיחזיק לאורך שנים ואילו התקנה חובבנית עשויה לפגוע במרקם של האריחים ובמראה היוקרתי של המטבח. התקנה מקצועית תאשר גם את האחריות שאתם מקבלים, ולכן יותר ממומלץ להזמין מתקין מוסמך כבר בזמן הרכישה.