חיפוי עץ לקיר במטבח יכול לשמש כאלטרנטיבה מצוינת לקרמיקה הסטנדרטית. מה היתרונות של חיפוי קיר, איך בוחרים אותו בצורה נכונה וכיצד מתבצעת העבודה איתו? הנה כל מה שכדאי לדעת

אריחי קרמיקה היו עד מספר שנים פתרון החיפוי הנפוץ ביותר בקירות של מטבחים. אפשר היה למצוא את הקרמיקה בבתים פרטיים, במסעדות ובתי קפה, בבתי מלון ואפילו במוסדות ציבוריים כמו בתי חולים ובתי אבות. עם זאת, לאורך השנים החלו להופיע שינויים בהעדפות הדקורטיביות של הלקוחות ולכן כיום יש לא מעט אלטרנטיבות מצוינות.

חיפוי עץ לקיר במטבח למשל מספק יתרונות רבים עבור מי שמעוניין בעיצוב מיוחד ואקסקלוסיבי.

יתרונות חיפוי מן הסוג הזה

א. מראה טבעי– העץ הוא חומר גלם טבעי ואקולוגי שמשנה בצורה דרמטית את האופי של המטבח. בעזרת העץ ניתן להפוך את המטבח לחלל מזמין, אלגנטי ונעים ולהתכתב עם סגנון עיצוב כפרי בשאר חללי הבית. העץ מתאים לחיפוי קירות בבתים קטנים וגדולים והוא יכול לשמש להשבחת נכס שעומד להשכרה.

ב. פונקציונאליות ונוחות- חיפוי עץ לקיר נחשב פונקציונאלי כי נוח מאוד לנקות אותו. אפשר לעשות זאת עם מטליות בד לחות או עם חומרי ניקיון ייעודיים. כדאי לזכור שהקיר במטבח מועד לפורענות כי הוא חשוף להמון סוגים של לכלוכים, נזקים וכתמים, אך בעזרת השימוש בעץ ניתן לנקות אותם בתוך דקות ספורות בלבד.

ג. עלות משתלמת– אי אפשר להשוות בין סוגים שונים של חיפויי קיר למטבח בלי להתייחס לנושא הכספי. בסופו של דבר, השאיפה היא מטבע הדברים לחסוך בהוצאות מבלי להתפשר על איכות ועיצוב. את הפתרון הזה מספק חיפוי עץ לקיר שנמכר במחירים הרבה יותר זולים בהשוואה לאריחי קרמיקה, חרסינה וכדומה.

איך בוחרים חיפוי עץ לקיר?

בשביל לבחור את החיפוי הנכון צריך להשוות בין חומרי גלם. בשלב הראשון אפשר להתרשם מסוגים שונים של חיפוי קרמיקה, גרניט פורצלן, זכוכית, אבן טבעית, בריקים ושיש ולאחר מכן להתמקד ביתרונות של עץ. בשלב השני כבר כדאי להיכנס לעובי הקורה ולבדוק איזה עצים משמשים לחיפוי קירות וכמה כל אחד מהם עולה.

רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע כדי להתאים את סוג החיפוי לאופי המטבח. במטבחים מודרניים למשל משתמשים בעץ בקווים נקיים כדי להשיג הרמוניה ואחידות, בעוד במטבחים כפריים מעדיפים את המראה הגס של העץ הטבעי. כמו כן, יש לבחור סוגי עץ שמתמודדים ביעילות עם שומנים, ריחות טיגון ואדי שמן ולברר על אפשרות להוסיף על גבי העץ ציפוי להגנה מפני שחיקה.

בשלב האחרון יוצרים קשר עם אנשי מקצוע ומקבלים הצעת מחיר מסודרת על חיפוי עץ לקיר לפי המידות במטבח והדרישות של הלקוח. רצוי להשוות בין כמה שיותר אנשי מקצוע ולקבל עליהם המלצות אובייקטיביות.