עיצוב פנים הוא תחום חשוב מאוד עבור רבים מאתנו, שרוצים ליצור וליהנות מהבית המושלם. אנחנו מוכנים להשקיע הרבה מאוד כסף כדי לקבל את הבית המושלם, והמציאות היא שהרוב המוחלט של האנשים כלל לא קשור לתחום העיצוב, ולכן, מעצבי פנים מקצועיים עסוקים לא מעט, ובצדק. הם אלה שיכולים לקחת מבנה ריק ולשדרג אותו מאוד, עד כדי שהם ממקסמים את כל הלוק.

עיצוב פנים הוא תחום מאתגר מאוד, עם טרנדים, חוקים קשיחים, והרבה מאוד אלמנטים שונים כמו ניצול מקסימלי של מקום והתאמה לרצונותיו של הלקוח. כמובן שיש שוני גדול מאוד בין עיצוב של חדרי שינה לבין חדרי ילדים, כאשר הסלון הוא גם אתגר שונה לחלוטין. בתוך כך, יש תחום שלם של עיצוב הרמוני למטבח, אשר דורש התייחסות מיוחדת.

הבנייה המודרנית מעמידה את המטבח במרכז. הוא בדרך כלל חשוף לסלון ולמקומות בו יושבים אורחים, ולכן, הוא צריך לקבל דגש מיוחד ולהיות גם הוא יפה לעין. מעבר ליופי, למטבח יש כמובן תפקיד פונקציונאלי גדול, כל שמדובר בתחום מורכב מאוד שדורש יד ועין מקצועית. כדי שהמטבח יהיה יפה ופונקציונאלי כאחד, צריך לעבוד בצורה נכונה ולהתחיל מבחירה מושכלת של הבסיס.

תחילה, יש לבחור סגנון עיצובי מועדף של מטבח. יש את אלה שאוהבים את הסגנון הכפרי והווינטג', ואחרים שמתחברים יותר לסגנון המודרני והפרקטי. לאחר מכן, כאשר בוחרים חיפויים, כיור, שיש וארונות, יש לבחור צבעים פרקטיים ובו זמנית גם טרנדיים, אך כאלה שיתחברו אחד עם השני. צריך לדעת לא להשתגע מצד אחד, או להיות מקובעים מדי מהצד השני, ולחשוב על שילובי צבעים נכונים שיניחו בסיס נכון להמשך העבודה.

בסיס נכון, בחירות נכונות

בהמשך, יש לקנות מוצרי חשמל שיחמיאו לבסיס הנבחר. כיום, יש מגוון עצום של מוצרי חשמל במבצע אשר יכולים לתת מענה לכל מטבח. בין אם מדובר במטבח כפרי וצבעוני, או במטבח מודרני על טהרת הצבעים הלבנים והשמנתיים, אפשר למצוא מוצרי חשמל איכותיים שיתאימו ויחמיאו ללוק שנוצר. על מוצרי החשמל להשלים את המראה של המטבח ולא להשתלט עליו. הם צריכים להיות הרמוניים ולספק את תפקידם הייעודי. עם זאת, מוצרי החשמל של היום הם לא רק פרקטיים, הם גם יפים מאוד ויכולים לשמש כאלמנט עיצובי. הם יכולים לשדרג את המטבח ואפילו לתרום למראה שלו לא מעט.

הטרנד הקולינרי בישראל הוא פופולארי מאוד. יש הרבה מאוד מסעדות חדשות, שפים שמגיעים הביתה, צלמי אוכל מקצועיים והמון תכניות אוכל שרצות בטלוויזיה. זה גורם להרבה מאד מאתנו להפוך לפודיז או לשפים חובבים. אנחנו רוצים מטבח איכותי ויפה על מנת לבשל בצורה אידיאלית, ולעיצוב של המטבח יש משקל גדול בפרקטיות שלו. כאשר מעצבים מטבח צריך לחשוב על כל הפרטים הקטנים – היכן ממקמים את הארונות, אילו חיפויים בוחרים וכמובן, אילו מכשירי חשמל קונים, מכשירים טובים שיעשו את העבודה עבורנו, השפים החובבנים.