תחושה של בית מושקע בעיצוב יוקרתי, אינה מצריכה בהכרח השקעה של סכומי עתק. שימוש נכון בחומרים, בשילובי צבעים, בטכניקות עיצוב ובכמה סודות מקצועיים שמעצבי הפנים מכירים לעומק, יכול להפוך גם בית ישן לבית הנראה כאחד הבתים המפוארים בפרברי הוליווד.

תאורה תעשה את כל ההבדל

אחת הדרכים הקלות ליצירה מראה יוקרתי היא שימוש בגופי תאורה. בבתים בעיצוב מודרני ניתן לשלב גופי תאורה קטנים (ספוטים) הבנויים בנישות גבס בין התקרה לקיר. התאורה יכולה לפנות לעבר הקיר, לעבר יצירת אמנות התלויה עליו או ממוקמת על הרצפה (דוגמת פסל בעיצוב ויקטוריאני).ניתן גם לשלב גופי תאורה התלויים מהתקרה ומשתלשלים ממנה,כשהם מחוברים לשרשרת מוזהבת או כסופה, בגבהים שונים מעל שולחן האוכל ובחלל המטבח, לו גם תוכלו גם לשוות מראה יוקרתי על ידי שימוש בעיצובים שונים של משטחי קוריאן למטבח.

אם לבית יש עיצוב קלאסי יותר ותקרה גבוהה מספיק, ניתן להשתמש גם בשנדליר יוקרתי (נברשת) בחדר המגורים, בכניסה לבית או מעל המדרגות המובילות לקומה נוספת בבית. כמו כן, ניתן להשתמש בגופי תאורה קטנים הצמודים לקיר במסדרונות, ויוצרים מרקם ייחודי של תאורה על הקיר.

צבע, צבע ועוד צבע

שימוש נכון בשילובי צבעים ישדרג את הבית כולו. העיצוב המודרני כולל לרוב שילוב של קירות צבועים בגוונים שונים כגון שילוב של אפור כהה וארגמן, סגול כהה ובז' ושילובים אחרים. כמו כן, צביעה הכוללת אפקט של אחד הקירות, כמו מראה קשמיר או יוטה, תוסיף לבית מראה יוקרתי.אם אתם מעדיפים לשמור על קירות לבנים או צבועים בצבע שמנת סולידי, ניתן להשתמש בוילונות ארוכים המתחילים מהתקרה ומגיעים עד לרצפה, בעלי מראה יוקרתי, שיכולים לכלול גוונים כמו ארגמן, צהוב זהבהב או אפילו וילונות כסופים מעט. וילון קפלים הקשור בסופו ברצועה יוקרתית או אפילו במחרוזת פנינים, הממוקם לפני החלון הגדול ביותר בבית, יכול לשדרג משמעותית כל סלון או חלל גדול.

שימוש במראות לפיניש יוקרתי

למראות בבית, במיוחד בחללים קטנים יחסית, ישנה חשיבות עיצובית מעבר לחשיבות הפרקטית. מראה גדולה בעלת מסגרת ויקטוריאנית עבה, התלויה על אחד הקירות, גורמת לאשליה שהחדר גדול יותר ממה שהוא באמת, וכן מדגישה את האור המגיע הן מהחלונות בשעות היום ומגופי התאורה היוקרתיים בשעות הערב.

ניתן גם למקם מראות ארוכות ללא מסגרת בנישות שונות ברחבי הבית, כגון מאחורי נישה הכוללת עציצים, מזרקה קטנה או אפילו אקווריום עם דגים גדולים בשלל צבעים. מראות יכולות לשמש גם כאלמנט עיצובי על הקיר, כאשר הן חתוכות במגוון צורות גיאומטריות, ומשתלבות על הקיר כיצירת אמנות.