בשנים האחרונות ישנו טרנד שהולך וצובר תאוצה בתחום העיצוב – שימוש בבריקים. מה שפעם שימש כחומר בנייה בסיסי, משמש היום ככלי עיצובי. ישנו אלמנט הנוסטלגיה שקוסם למעצבים ולקוחותיהם בשילוב עם חשיפת הטקסטורה של הקירות שמעניקה תחושה טבעית יותר. אם אתם מעוניין לשלב את הבריקים בעיצוב הבית או המשרד, הנה כמה טיפים שיעשו לכם סדר.

בחרו את העיצוב שלכם

לפני הכל, מומלץ לבחון את החלל שאותו אתם מעוניינים לעצב ולחשוב מה יתאים בשילוב עם הסגנון שאתם מעוניינים בו. חישבו על האווירה שאותה אתם מעוניינים להשרות בחלל המעוצב על מנת שבחירת הבריקים תבוצע בהתאם. אם תרצו להעניק לחלל מראה כפרי לדוגמא, מומלץ לעשות שימוש בבריקים בגוון חום בהיר. אם אתם מעוניינים במראה יוקרתי וקלאסי, אולי תעדיפו להשתמש בבריקים מפירוקים של מבנים עתיקים. בשביל מראה יותר מודרני מומלץ לעשות שימוש בגוונים תעשייתיים יותר בעלי גימור חלק.

אז למה בריקים?

בריקים, אשר רובנו מכירים בתור לבנים, משמשים לבניה ועיצוב במשך אלפי שנים. מדובר בחומר בנייה חזק ועמיד ביותר. הלבנים עשויות ממגוון חומרים ובהתאם לתהליך ההכנה שלהן נקבע גם החוזק של כל סוג של לבנה. כל סוג של לבנה יכול לשמש למטרות בניה ועיצוב שונות בהתאם לדרישתכם.

בהתאם לעיצוב בו אתם מעוניינים תצטרכו לבחור מבין סוגי הלבנים השונות. אם אתם הולכים על הסגנון המודרני, מומלץ לעבוד עם לבנים מייצור חדש. ניתן לייצר את הלבנים הללו ממגוון חומרים, בצבעים שונים, אופני גימור שונים וטקסטורות שיתאימו לעיצוב החלל שעליו אתם עובדים. האפשרות השנייה היא לבנים עתיקות שמפורקות ממבנים ישנים, כמו טירות ובתי יוקרה אירופאיים. הלבנים הללו מפורקות ומיובאות לארץ, והעלות שלהן עשויה להיות גבוהה יותר.

כמה זה יעלה?

המחירון של הלבנים משתנה בהתאם לסוג, הכמות והעיצוב. המחיר הממוצע הוא בין 200-400 ₪ למ"ר. קיימת כמובן גם האופציה של רכישת עודפים, שזה אומר פחות התאמה אישית אבל מחיר יותר זול. במידה ונדרשת עבודה מיוחדת על הלבנים כדי להתאים אותן לקיר שעליו עובדים, תיתכנה עלויות נוספות.

ישנן כמה דרכים להתקין את הלבנים על הקיר וזה תלוי בעיקר בקבלן המבצע ובידע שלו. אם מדובר בקיר קיים, אז ניתן להדביק עליו את הלבנים המעוצבות. לפני ההדבקה מבוצעים ניקוי והסרה של הצבע הישן והפאנל שנמצא בתחתית הקיר. אפשרות נוספת היא בניית קיר הלבנים שורה לאחר שורה. בהתאם לחומר שממנו עשוי הקיר, שיטת ההדבקה עשויה להשתנות. בהתאם לסוג החדר שבו מבוצעת ההתקנה ישנם תנאים שונים שחייבים להתקיים. אם מדובר בחדר רטוב כמו מקלחת או מטבח, מומלץ יהיה למרוח חומר איטום שימנע מרטיבות לחדור אל הלבנים כדי להימנע מבלאי שייווצר תוך זמן קצר. עבור ההתקנה תשלמו בין 200-300 ₪ למ"ר, בהתאם לסוג העבודה הנדרש.

בכל אפשרות שתבחרו, בריקים מפירוקים או מיצור, אנחנו בטוחים שתיהנו מאפשרויות העיצוב!