משפצים או מחדשים את סביבת המגורים? מעוניינים לשלב בריקים כאמצעי חיפוי לקירות? בשורות הבאות תוכלו למצוא מספר טיפים מעשיים לשילוב מוצלח של בריקים בסביבת המגורים.

חיפוי בריק הפכו בשנים האחרונות לאחד מאמצעי החיפוי הפופולאריים ביותר לקירות הבית-פנים וחוץ כאחד. חיפוי בריק הוא למעשה חיפוי הנעשה באמצעות סוגי בריקים שונים שחלקם הינם בריקים סינטטיים המיוצרים למטרה זו וחלקם הינם בריקים מפירוק המיובאים לישראל ממדינות שונות באירופה.

חיפוי בריקים

חיפוי בריקים בסביבת המגורים מהווה פתרון אופטימאלי גם מבחינה דקורטיבית וגם מבחינה פונקציונאלית וזאת משום שאריחי הבריק השונים הינם בעלי יכולת בידוד מקסימאלית מפני חום וקור בשטח המגורים. כיום, ניתן להיצע מהיצע הולך וגדל של סוגי בריקים מעוצבים שונים המותאמים לכל חלל בסביבת המגורים, לרבות, בריקים למטרות חיפוי קיר למטבח, בריקים לסלון, בריקים לפינות האוכל ובריקים ליחידת ההורים. יחד עם זאת, חיפוי קירות הבית באמצעות בריקים הינה פעולה מקצועית אותה מומלץ לקיים במסגרת הליך תכנון נכון ועל ידי אנשי מקצוע המתמחים בנושא.

טיפים מעשיים לשילוב מוצלח של בריקים בסביבת המגורים

הגדירו את הקירות אותן תרצו לחפות – חיפוי בריקים יכול לשדרג כל חלל מגורים במידה והוא נעשה במידתיות על אחד מהקירות המרכזיים בחלל המגורים. לצורך כך, אנו ממליצים לכם להגדיר את הקיר שעל גביו תבצעו את פעולת החיפוי באמצעות בריקים. על מנת לייצר אחידות עיצובית בין חלקי הדירה השונים, אנו ממליצים לכם לבחור קיר מרכזי אחד בסלון ועוד קיר בריקים במטבח או במבואות הכניסה לבית/דירה.

התאימו את סוגי הבריקים לעיצוב הכללי של החלל- כיום, תוכלו ליהנות מהיצע הולך וגדל של בריקים המיועדים למטרות חיפוי קירות בסביבת המגורים. סוגי הבריקים השונים מגיעים בגוונים וגדלים שונים והם חייבים להיות מותאמים לעיצוב הכללי של החלל. חיפוי קיר סלון באמצעות בריקים או חיפוי קיר מטבח באמצעות בריקים, יאפשר לכם להכניס אווירה חמה ונעימה לחלל המגורים אך היא חייבת להיות מותאמת לשפה העיצובית הכללית של הדירה.

בריקים במקום קרמיקה למטבח- חיפוי אחד מקירות המטבח באמצעות בריקים יכול להפוך את סביבת המטבח שלכם לנעימה יותר, חמימה יותר ואינטימית הרבה יותר. במידה ולא עומד לרשותכם קיר פנוי בשטח המטבח למטרות חיפוי באמצעות בריקים, אנו ממליצים לכם לחפות את שטח הקיר שבין ארונות המבטח התחתונים לאלו העליונים באמצעות בריקים ולא באמצעות אריחי קרמיקה.

היוועצו עם אנשי מקצוע מתחום עיצוב הפנים- אל תמהרו לרכוש בריקים לחיפוי קירות פנימיים בשטח הדירה לפני שהתייעצתם עם אנשי מקצוע מתחום עיצוב הפנים. היוועצות מוקדמת עם אנשי המקצוע תאפשר לכם לבחון חלופות שונות לתכנון הליכי החיפוי באמצעות בריקים והתאמתה של פעולת החיפוי לעיצוב הכללי של חלל המגורים העומד לרשותכם.