בית פרטי הוא נכס יקר, בין אם הוא שוכן במרחבים הכפריים (ובעיקר בהרחבות של המושבים והקיבוצים, שמתרבות בקצב מסחרר בשנים האחרונות) ובין אם הוא ממוקם במרחב האורבני, בלב עיר או בפרבריה. על-מנת להפיק מקסימום תועלת מהנכס שהוא במידה רבה גם חלום שמתגשם, חשוב להקדיש תשומת לב רבה לתכנון המרחבים השונים, ובפרט להכיר את הטרנדים המודרניים בתחום זה.

חלונות ענקיים

אור טבעי הוא האור המחמיא ביותר לכל חלל, ובנוסף הוא מביא איתו אנרגיות מבורכות של פתיחות, התחדשות וחיבור לסביבה. בהתאם אין כמעט אדריכל או אדריכלית פנים שלא ימליצו על מפתחים גדולים במיוחד בבתים פרטיים, הן בחדרי השינה, הן במטבח, הן במרחב האירוח ובפרט בכל מקום שפונה אל החצר או הסביבה. חלונות גדולים מאוד מחייבים תכנון מדויק ומספקים נחת רבה מאוד לאורך כל שעות היום.

שימוש בחומרי גלם חדשניים כמו קוריאן

טרנד בולט נוסף בעיצוב בתים פרטיים, ובעצם במסגרת עיצוב פנים של כל מרחב מגורים, הוא שימוש בחומרי גלם חדשניים ובהם הקוריאן. חומר זה מתאפיין בעמידות גבוהה מאוד, מראה שובה לב וטאץ' יוקרתי שכמובן מתאים מאוד לכל בית פרטי. לקוריאן, שהינו תרכובת של הידראט אלומינה ופולימר אקרילי, שימושים רבים – הוא יכול לשמש כמשטח עבודה במטבח, להוות את הבסיס לייצור אמבטיות איכותיות, לשמש כחומר גלם לכיור שהוא סוג של יצירת אמנות וגם חיפוי קיר מקוריאן הוא אופציה שהולכת והופכת נפוצה יותר ויותר.

מה דעתכם על קמין?

טרנד מודרני שמקנה לחלל חזות קלאסית ואנרגיות נעימות במיוחד הוא קמין. הקמין עשוי לפעול על בסיס עצים, גז או נפט (לכל אחת מהאפשרויות יתרונות וחסרונות, בהתאם לצרכים הספציפיים של הבית ולהעדפות הדיירים), ובנוסף לאסתטיקה הייחודית הוא גם פתרון חימום יעיל לבתים פרטיים.

בר מאובזר

כשיותר ויותר אנשים מעדיפים בילויים ביתיים, ובהתאם הבתים הופכים למושקעים יותר ויותר מבחינה זו, בר רחב ידיים ומאובזר היטב הוא אופציה כמעט מתבקשת. אחרי שהמסכים הפכו לענקיים, ובלא מעט בתים פרטיים אף מוקדש לכך חדר ספציפי, וכשגם שולחנות הסנוקר זוכים לביקוש נרחב, השלב הבא הוא בר מרשים, הן עבור האורחים והן עבור בני הבית.

טפטים תלת ממדיים

המלצה נוספת  של אדריכלי פנים במסגרת עיצוב בתים פרטיים היא ניצולן של טכנולוגיות חדשניות, ובפרט זו המאפשר הדפסים תלת ממדיים על זכוכית וטפטים תלת ממדיים שמוסיפים עומק ועניין לכל חלל. טרנד זה מתאים גם לדירות קטנות, שעבורן הוא לא רק תוספת אסתטית מרהיבת עין אלא גם פתרון יעיל ליצירת אשליית מרחב גדול יותר.

מינימליזם

בעבר הייתה נטייה להעמיס על החללים השונים בבתים הפרטיים שלל פריטים, בעיקר מתוך רצון להרשים. כיום כבר ברור כי הרושם העז ביותר נוצר כשבחלל ישנו מספר מצומצם של פריטים, וכך גם כל אחד מהם זוכה למלוא תשומת הלב לה הוא ראוי.