אחד האלמנטים הכי בולטים בכל מטבח הוא משטח השיש. ישנם סוגים רבים של שיש במגוון צבעים וסגנונות כאשר השיש תורם רבות לעיצוב אופיו של המטבח. אין ספק ששיש מעוצב הוא אבן היסוד של מטבח מעוצב ולכן יש להשקיע מחשבה בבחירתו.

מטבחים מעוצבים כבר מזמן הפכו סמל ליוקרה ולייף סטייל והם נתונים לטעמם והעדפותיהם של בעלי הבית. יש המעדיפים את הסגנון הקלאסי, יש המעדיפים סגנון אקלקטי וישנם המעדיפים מטבח ססגוני, כל אחד וחלומותיו הוא. אך עד כמה שאלו יהיו שונים זה מזה יש מכנה משותף לכולם, בכל המטבחים השיש מהווה את נקודת ההתייחסות המרכזית ולכן יש להתאים אותו בצורה נכונה למטבח.

חשיבותו של השיש

כל אחד מאתנו יהיה מעוניין לפתוח את הבוקר בשתיית קפה כאשר המטבח מהווה לו השראה ולכן בבתים רבים מושם דגש על עיצוב המטבח, תוך התייחסות רבה לכל המרכיבים שלו. אחד העיקריים בהם הוא השיש. השיש עצמו הוא אבן גיר אותה מעבדים באמצעות חימום והואמהווה נדבך עיצובי חשוב במטבחים על סוגיהם השונים. יש אפילו אנשים הבוחרים לרצף את רצפת הבית בשישאו אףלשלב אותו במרפסות או בחללי חוץ. אין זה מפתיע, לשיש מראה יוקרתי ומרהיב וכאשר בחירת השיש למטבח נכונה, היא תשפיע רבות על מראה המטבח כולו ותהפוך אותו לחלל מעוצב ואיכותי.

כיצד מעצבים היום מטבחים?

כיום לעומת ימים עברו, כולם שואפים ליצור מטבח פונקציונאלי, נוח לשימוש וגם כמובן שמים דגש רב על עיצובו. הנטייה היא לרדת עד לפרטים הקטנים ביותר על מנת ליצור תמונה מלאה התואמת את סגנון העיצוב הכללי. על פי הטרנדים העכשוויים הנטייה היא לעצב מטבחים בסגנון אקלקטי, מטבחים אלה משלבים סגנונות שונים,בהםהשיש עצמו אמור להיות נוח לשימוש, קל לניקוי ועליו לבטא את הצרכים של בעלי הבית הן מהבחינה הפונקציונלית והןמטעמי העיצוב. ישנם אנשים אשר יעדיפו מטבחים מעוצבים צבעוניים, ארונות בגוונים בולטים וריהוט דומיננטי בהם אפשר גם לשלב שיש צבעוני, וישנם המעדיפים את הסגנון הנקי יותר, המינימליסטי, למשל, מטבחים לבנים היוצרים הרגשה של זכות, של ניקיון ושל עיצוב יוקרתי כאשר בהם מומלץ לשלב שיש במראה יותר עדין ונקי.

מהם סוגי השיש הנפוצים?

ישנם שלושה סוגי שיש נפוצים והם –

·         שיש גרניט–סוג שיש המאופיין ביופי רב. הוא נחשבלפרקטי ואיננו נשרט בקלות.

·         שיש חברון –שיש טבעי, עמיד במיוחד ועלותו נמוכה יותר לעומת סוגי השיש האחרים.

·         שיש אבן קיסר –סוג שיש נפוץ במיוחד, פופולארי, עלותו איננה גבוהה וגם הוא חזק ועמיד.

·         שיש קוריאן –הטרנד החדש בעולם המטבחים המעוצבים המספק גימור אחיד למטבח.

אז על מה שמים דגש?

כאשר בוחרים את סוג השיש כדאי לשים לב לכמה נושאים חשובים. האם השיש יהיה פונקציונאלי? האם הוא דורש תחזוקה רבה? האם הוא סופח נוזלים? כמו כן ישנם המעדיפים משטחי שיש קטנים יותר וישנם המעדיפים משטחים גדולים יותר, וגם זהו נתון שיש לקחת בחשבון.בנוסף, יש להתייחס לעיצוב המטבח כולו, האם מדובר על מטבח בסגנון מודרני בעל קווים נקיים או מטבח בסגנון קלאסי וחמים יותר? לבסוף, יש לשים לב לחוזקו ועמידותו של השיש, בבית בו ישנם ילדים, רצוי לבחור שיש המאופיין בחוזק ועמידות, כזה שאיננו נוטה להישרט או לצבור כתמים.

התאמת השיש למטבח זו מלאכת מחשבת הדורשת השקעה, אולם על ידי הבנת הצרכים שלכם ובעזרת לקיחת משתנים אישיים בחשבון, תוכלו להגיע לבחירה נכונה שתשרת אתכם למשך שנים רבות.