העולם שאנחנו חיים בו לא מפסיק להשתכלל ובפרט מציע לנו עוד ועוד חומרים מתקדמים למגוון רחב של שימושים. אחד החומרים היותר מרשימים הוא קוריאן שמתאים מאוד גם למטבחים וגם לחדרי רחצה ושאמנם הוא מעט יקר יותר ביחס לחומרים אחרים וגם מחייב שימוש בכלי עבודה ייעודיים כמו מסור גרונג מקיטה - אבל התמורה המתקבלת בהחלט מצדיקה את ההשקעה.

מהו קוריאן?

קוריאן הוא סוג מיוחד של משטח אקרילי שמיוצר ע"י חברה בשם דופונט שהיא אחד המותגים החזקים ביותר בתחום עיצוב הבית. למעשה מדובר בפטנט רשום של חברה זו, והעבודה איתו מחייבת מקצועיות ומיומנות וכאמור גם כלי עבודה איכותיים במיוחד דוגמת מקדחה של בוש, מלטשת די-וולט או מסור גרונג מקיטה.

כדי ליצור משטחי קוריאן נעשה שימוש בפולימר אקרילי ובהידראט אלומינה, שהשילוב ביניהם יוצר הן חוסן רב והן אסתטיקה מרהיבה. בהקשר זה כדאי לדעת שבתחילת דרכו שימש הקוריאן כמשטח עבודה במטבחים תעשייתיים ובמעבדות, מקומות שמתאפיינים מטבע הדברים בצורך משמעותי בחוסן רב, ועם השנים והשתכללות תהליכי הייצור, הוא הפך נגיש גם לצרכן הפרטי שיכול בעלות סבירה לשדרג כל מרחב אצלו בבית ובפרט כאמור את המטבח ואת חדר האמבטיה.

האיכויות העיקריות של הקוריאן

חיפויי קוריאן ובאופן כללי פריטים שמיוצרים מחומר מתקדם זה נהנים משלל איכויות חשובות. ראשית יש להם מראה שובה לב שמשדר גם יוקרתיות וגם חמימות בה בעת, ובעידן שבו לאסתטיקה של כל מרכיב בחיים שלנו יש חשיבות רבה, זהו כמובן יתרון יקר ערך.

האיכות החשובה השנייה היא כאמור החוסן המרשים של הקוריאן - דבר שמקנה לו עמידות גבוהה, וגם כשמדובר במטבח שמתבצעת בו עבודה אינטנסיבית, חדר רחצה ששוררת בו מטבע הדברים לחות גבוהה או חיפוי קיר חיצוני שחשוף לפגעי מזג אוויר שונים, הקוריאן יישמר במשך שנים רבות ורבות וייראה מצוין גם בעתיד הרחוק.

בנוסף קל מאוד לנקות משטחי קוריאן, יתרון שבאופן טבעי בא לידי ביטוי בעיקר במטבחים - ובזכות העובדה שלא צריך לעבוד קשה מדי כדי להחזיר את מצב משטח העבודה לקדמותו אחרי ביצוע כל הפעולות הקולינריות השונות, המטבח שלכם יהיה תמיד נקי ומרשים.

איכות יקרת ערך אחרת של הקוריאן פחות רלוונטית למי שמתקין אצלו בבית חיפוי שכזה, אלא למי שעובד איתו - למרות החוסן הרב, קוריאן הוא חומר נוח מאוד לעיבוד, ובפרט כשישנם כלי העבודה הנכונים דוגמת מסור גרונג מקיטה, מברגת אימפקט של המותג היפני המוביל ומלטשת של מותג איכותי כזה או אחר - ובעצם גם אתם מרוויחים בזכות איכות זו, שכן הודות לה תוכלו לקבל את המשטח האידיאלי בהתאם לצרכים שלכם ובהתאמה אישית.

השימושים הרווחים בחומר המתקדם

חיפוי קוריאן מתאים מאוד לחדרי רחצה ולמטבחים, בין השאר בזכות העובדה שהוא לא מתרגש מלחות ורטיבות, וגם במשרדים הוא משדרג במידה ניכרת את האסתטיקה. קוריאן אופטימלי גם כמשטח עבודה במטבח ובפרט כשמדובר על מטבחים יוקרתיים שרוצים להקנות להם מראה ייחודי.