בזמן שאתם חולמים על בית גדול עם גינה, אתם בוודאי מביטים סביבכם על הדירה הקטנה שבה אתם חיים כיום, בראשית דרככם. היא נראית קטנה, אולי קטנה מדי, ונדמה שהשטח הקטן מגביל גם את יכולות העיצוב שלכם. אלא שאתם לא צריכים להיות מעצבי פנים, אדריכלים דגולים או בעלי ניסיון בתכנון בנייה. למעשה, בכמה צעדים קטנים תוכלו לנצל את השטח הקיים בצורה יעילה ונכונה, וכך להכניס הביתה לא רק יופי אינסופי אלא הרבה נוחות ותחושת מרחב. איך עושים את זה?

הסוד הוא בתכנון

נכון, אתם אנשים עסוקים. העבודה דורשת מכם תשומת לב, והציונים שלכם בתואר ראשון חשובים במיוחד. בתוך כל זה נראה לפעמים שאין זמן (או אנרגיות) להשקיע גם בעיצוב הבית. מצד שני, תכנון נכון יהפוך את הדירה שלכם לנעימה ומזמינה יותר, כך שהשהות בה תהיה נפלאה והיכולת שלכם ללמוד בה תשתפר באורח פלא. אם אתם עמלים על עבודת הסמינריון המתקרבת או מוצאים את עצמכם עמוסים בשלל מטלות אקדמיות, נסו להקל על עצמכם והיעזרו בחברה מקצועית שמעניקה שירותיי יעוץ וכתיבת עבודות אקדמיות, ופנו את הזמן כדי להשקיע בפינה הקטנה שלכם. תגלו שיהיה לכם כיף יותר ללמוד בסביבה מפנקת ומושקעת.

חסכו בשטחי אחסון

סבתא הורישה לכם כמה ואזות נחמדות, הדודה תרמה לכם כורסאות ישנות שאתם מעדיפים לכנות "וינטג'" וכמות ספרי הלימוד שהצטברו מתחילת הלימודים לא נגמרת. אם כל הפריטים האלה ימלאו כל פינה אפשרית בדירה שלכם, תרגישו שאתם חיים במחסן וכנראה תיהנו הרבה פחות מהדירה הקטנה שלכם. זה בדיוק הזמן להתחיל לעשות סדר, לתרום לחברים ולבני המשפחה פריטים שאתם לא צריכים, לזרוק את מה שצריך לזרוק, ולהכניס הביתה כמה פתרונות אחסון יצירתיים. קופסאות יפות יוכלו לשמש בית חם לספרי הלימוד הישנים, ואותן תוכלו להציב מעל הספרייה או הארון. כך תחסכו מקום ותפחיתו עומס. אם יש לכם גם מזנון וגם ספרייה, תוכלו להחליף אותם במזנון גדול שכולל גם מדפים גדולים להצבת הספרים וחפצי הנוי, וכך תפנו עוד מקום ותגדילו את החלל. הכל אפשרי.

צרו חללים מוגדרים

דירות סטודיו הן תמיד אתגר גדול עוד יותר, בעיקר משום שחלל אחד גדול ומרווח יכול להיראות צפוף ומבולגן בלי חלוקה ברורה לחללים קטנים יותר. זה הזמן להציב כוננית מדפים שתיצור הפרדה בין פינת השינה לבין הסלון, דלפק קטן שיחצוץ בין המטבח לפינת העבודה, או קיר גבס נמוך שיאפשר לאור הטבעי למלא את הדירה תוך שהוא תוחם פינות שונות בבית. כך תקבלו תוצאה מפתיעה שתשנה את פני הדירה כולה. כמו כן חשוב לנצל את החלל במטבח בצורה נכונה הכוללת את גודל הכיור ומיקום ברז המטבח וגם לסדר את הארונות והמדפים בצורה נכונה.