אז מהו בעצם קוריאן 

קוריאן הינו חומר מוצק בעל מרקם חלק ונעים למגע. קוריאן עשוי מנוסחה בלעדית וייחודית של 70% אלומניום הדרוקסיד –מנרל טבעיו 30% אקרילק. הקוריאן מיוצר ע"י תאגיד הענק דו פונט ארה"ב.

היתרונות הקוריאן

  • אנטי בקטריאלי – אינו מאפשר התפתחות חיידקים
  • אינו סופג – אינו סופח אליו כתמים
  • אחיד והומוגני לכל עומקו – אין עליו ציפוי או חומר נוסף שעלול להשחק עם הזמן
  • שלמות – החיבור בין משטחי קוריאן או בין משטח לכיור מקוריאן הוא בלתי מורגש בשל פטנט דבק הקוריאן כך מתקבל משטח אחיד וחלק ללא חיבורים
  • הקוריאן מאפשר התקנות אינטגרליות מושלמות ,גמישות עיצובים ללא גבולות.

מהו קוריאן ומדוע הוא הפך לגורם מפתח בעיצוב מודרני של בתים?

קוריאן מהווה חידוש ענק בעולם עיצוב הבית. למעשה, מדובר בחומר המשלב בתוכו את העמידות הדרושה למקומות עבודה ופעולה רבים, אך לעומת סוגי משטחים רבים אחרים, הינו בעל מראה חיצוני הרבה יותר נעים לעין ולמגע. כך, משלב בתוכו הקוריאן את התכונות החשובות ביותר – חוזק ויופי, שכן, הינו מורכב מפולימר אקרילי והידראט אלומינה.

בעבר שימש חומר הקוריאן אך ורק לציפוי משטחים במעבדות שונות, משטחי עבודה במטבחים תעשייתיים וחדרי אמבטיה ועוד. אך כיום, יותר ויותר משרדי אדריכלים וחברות עיצוב מבינים את האיכויות הבלתי רגילות של חומר זה, התרומה שלו לאיכותי העיצוב והנצחיות של הבית שלכם ויותר מהכול – את היתרון האסתטי שבו.

השימוש של קוריאן למטבח

בעבר, שימש קוריאן אך ורק בתור משטח עבודה, כיום הוא הפך לחלק כמעט בלתי נפרד מעיצוב המטבח, החל מהמטבחים הפשוטים ביותר ועד ליוקרתיים והיקרים ביותר. יחסית לאיכויות שלו, ניתן לומר שהחומר המדהים הזה אינו יקר במיוחד, דבר שהפך אותו לעוד יותר פופולארי לתחום עיצוב המטבחים. החוזק והעמידות של משטחי קוריאן משמשים כערבות לכך שהמטבח שלכם ישמור על המראה שלו לאורך שנים ארוכות וללא כל שינוי. מדובר בפיתרון נוח לכל הדעות, בעיקר עבור אנשים ששואפים לעשות עיצוב אוניברסאלי, כזה שישמש אותם שנים ארוכות, לא "יצא מהאופנה" ותמיד יראה ייצוגי ומודרני. קוריאן משמש למגוון פתרונות בנושאי עיצוב המשמחים לא רק את המעצבים, אלא גם את האנשים הפרטיים שנהנים מעיצובים אלה.

שילוב של קוריאן בחדר האמבטיה

חדר האמבטיה הינו לא פחות חשוב מאשר המטבח. עקב השינויים הקיצוניים המתרחשים בטמפרטורה של החדר הזה, חדר האמבטיה דורש פתרונות שגם ישלבו עיצוב איכותי ונעים לעין, אך גם עמיד במיוחד. שילוב קוריאן לאמבטיה ממלא את התפקיד הזה באופן מושלם, מספק את היופי הדרוש לחדר אמבטיה פרקטי ויוקרתי כאחד.
המאפיינים הייחודיים של קוריאן מאפשרים לספק מגוון רחב מאוד של לקוחות עסקיים ופרטיים. הוא יכול לשמש גם בתור משטח עבודה במטבח, כיורים ואף בתור ציפוי קירות חיצוני או פנימי בעל חזות מרשימה ועמידות שמאפשרת לו שנים ארוכות של שימוש איכותי ומועיל.

מאפיינים ייחודיים של עיצוב בעזרת קוריאן

הבחירה בעיצוב רהיטים, דלפקים, משטחי עבודה מקצועיים הופכת ליותר ויותר נפוצה בעולם. בעבר, הקוריאן היה פטנט והשתייך אך ורק לחברה אחת, אך כיום, בזכות התפוצה הרבה שלו, מגיע חומר ייחודי זה כמעט לכל מקום. סביר להניח שבשנים הקרובות הוא יתפוס תאוצה רבה אפילו יותר ויתכן שעוד מעט נוכל לשכוח מהחומרים שבהם עשו שימוש לפני כן בעיצוב מטבחים וחדרי אמבטיה, כגון שיש, קרמיקה ועוד.
הייחוד של חברות העוסקות באופן ספציפי בעיצוב קוריאן נעוץ בכך שניתן להזמין מהם עיצוב של כל משטח עבודה בבית, במטבח או באמבטיה. זה מעניק ללקוחות את האפשרות לעצב את כל הבית שלהם בצורה דומה או להיפך, שונה מבחינת עיצוב אך עמידה ויפה באותה המידה, משום שכך זה עובד כאשר קוריאן מעורב בעיצוב.

קוריאן ועיצוב הולכים יד ביד

לא פלא, אם כן, שחברות עיצוב רבות דוגלות בעבודה ספציפית עם קוריאן. הדבר דורש ידע והשכלה נרחבים בתחומים השני, אך למומחים המובילים בתחום אין ספק – קוריאן זהו העתיד של תחום העיצוב. עוד מעט זה יהיה החומר העיקרי עבור עיצוב בתים, דירות, משטחים עסקיים, תעשייתיים או אפילו תיירותיים.
הצטרפו למסע זה עוד היום ותפתחו לעצמכם עולם חדש של עיצוב פנים בעזרת קוריאן!