מטבח הוא אזור מרכזי מאוד בבית. הוא מהווה נקודת מפגש וחיבור הן מבחינת מיקומו בבית והן מבחינת היותו מקום מפגש לבני הבית. ארוחות משפחתיות, אירוח, בישולים משותפים - כל אלה מתרחשים סביב המטבח. בדירות המודרניות ניתן למטבח מקום של כבוד. אם בעבר הוא היה אזור עבודה צר וקטן עם מקום רק לאדם אחד, היום המטבח הוא חלק מחלל פתוח הנראה לעין כבר מהכניסה לבית וגם מהסלון. לכן, מעבר לפונקציונליות המטבח, חשוב גם העיצוב שלו. רבים משקיעים במטבח מעוצב בסגנונות שונים מסגנון כפרי ועד סגנון הייטקי ומודרני. אביזרים יוקרתיים ומיוחדים מהווים חלק חשוב בעיצוב.

שימוש בחומרים המכניסים יוקרה ואלגנטיות

התוויית קו עיצובי מרכזי נעשה בין היתר באמצעות בחירת חומרים. אם הקו העיצובי אליו שואפים להגיע הוא כפרי, בחירת חומרים טבעיים כמו עץ מלא ואבן טבעית יתווה את הקו. העץ הוא חומר טבעי המשדר גם חמימות וביתיות. עם זאת, יש לשים לב שחומרים טבעיים, במיוחד עץ מלא עשויים ליצור כובד מסוים. לכן מומלץ ליצור איזון ולא "להציף" את כל המטבח בעץ. ניתן להשיג איזון כזה באמצעות חומרים מודרניים כמו קוריאן- חומר פולימרי עמיד מאוד המשמש היום גם למשטחים במטבח ובאמבטיה ומכניס אווריריות וקלילות ומגיע בכל גוון שתבחרו. להכנסת אלגנטיות וקלילות גם הזכוכית היא חומר מצוין. להשגת מראה מתוחכם מומלץ לשלב מתכת כמו נירוסטה וגם זכוכית.

ברזים לחיזוק הקו העיצובי שבחרתם

המטבח מורכב מהרבה מאוד פריטים ואביזרים, חלקם פונקציונליים וחשובים לעבודה כמו ברזים למטבח. אם בעבר ברזים למטבח היו אמצעי עבודה נטו, היום הם לחלוטין משלבים בין פרקטיות לעיצוב. גם את הברזים ניתן "לגייס" לטובת הסגנון שבחרתם. ישנם ברזים למטבח בסגנון עתיק המגיעים בצבע נחושת או זהב ומבנה מסולסל כך שנראה כאילו יצאו מארמון באירופה. ישנם ברזי קשת גבוהים היוצרים מראה מרשים ומשדרים תעוזה. ניתן לבחור ברזי פרח. צבע הברז יחזק משמעותית את הסגנון. ברז שחור מט או מוברש יתאים מאוד לסגנון עיצוב מודרני. בכל מקרה ברז הוא אביזר שניתן באמצעותו לשדר יוקרה ואלגנטיות, חדשנות, מקוריות או כל מיתוג אחר שאתם רוצים לתת למטבח שלכם.

תאורה כאביזר יוקרתי

אביזר בולט נוסף במטבח ובבית באופן כללי הוא התאורה. גם תחום התאורה למטבח עבר שינוי ואת מנורת הפלורסנט המסורתית מחליפה היום תאורה מסוגים שונים, כשניתן בהחלט לשלב בין גוף תאורה מרכזי לבין גוף תאורה תלוי מעל האי אם ישנו או תאורה צמודת קיר. גוף התאורה המרכזי יכול להיות צמוד תקרה שהוא דומיננטי מספיק אך אינו תופס מקום בחלל ומתאים מאוד למטבח לא גדול שרוצים ליצור בו תחושת מרחב. למנורות צמודות תקרה מגוון צורות ודוגמאות, החל מצורה מעוגלת דרך מרובעת ועד טבעות או ריבועים המשתלבים זה בזה. מעל האי ניתן לתלות גוף צמוד תקרה אליו מחובר סט של מספר מנורות תליה זהות. הדבר מבדל את האי בתוך המטבח. על פריט עיצובי ניתן להאיר במנורות ספוט. האפשרויות בתחום התאורה הן אינסופיות כמעט. ישנו מגוון רחב של חומרים, צורות וגדלים- רק לבחור ולשלב.

פריטים דקורטיביים

ניתן לשלב במטבח פריטים דקורטיביים כמו תמונות, כלים יפים, צנצנות המחזקות את תחושת הביתיות או הכפריות, עשבי תיבול וצמחיה בכלל בתוך כלי אלגנטי יוצרים שילוב מנצח של טבע ויוקרה ביחד.

לסיכום, המטבח הוא אזור משמעותי ומורכב שמהווה חלק מן הקו העיצובי של הבית. היום גם האביזרים הפרקטיים של המטבח המשמשים לעבודה כמו הברזים מהווים פריט עיצובי לכל דבר ומגיעים בשלל עיצובים וסגנונות. כך, כל אחד יכול ליצור את מטבח החלומות שלו.