בשנים האחרונות החל טרנד חדש בארץ, בעלי בתים פרטיים מנצלים את הגינה והחצר לטובת אירוח ומתקינים מטבח נוסף בגינה. מטבח בגינה משדרג באופן משמעותי את חוויית האירוח ומאפשר להכין אוכל מול בני המשפחה והאורחים, ללא צורך ללכלך את המטבח הביתי המעוצב והיוקרתי, ללא עשן וללא ריח של בשר ודגים בבית. חשוב לזכור כי האקלים בישראל נוח רוב ימות השנה לכן ניתן לנצל את הגינה בקיץ, באביב וגם בימים היפים בחורף ובסתיו.

את המטבח בגינה כדאי לעצב בהתאמה מושלמת לקונספט עיצוב הפנים והחוץ, אחת האפשרויות היא לתכנן מטבח מבטון בחיפוי מיקרוטופינג בטונדה על מנת להבטיח עיצוב מרהיב ועמידות גבוהה לאורך זמן.

מטבח מעוצב עם כל הנוחות הנדרשת

גינה פרטית מאפשרת לארח חברים וקרובי משפחה בנוחות מרבית. בגינות רבות נהוג להתקין פרגולה, להשקיע במערכת ישיבה מעוצבת ונוחה ולדאוג לתאורה. עם זאת, כאשר מזמינים אורחים לארוחה יש להכין את האוכל במטבח הביתי לכן יש לצעוד הלוך וחזור בין הגינה למטבח, כאשר מי שטורח במטבח ומכין את האוכל לא יושב יחד עם האורחים ונותר לרוב לבד עד לארוחה.

הפתרון הוא לתכנן ולבנות מטבחי חוץ מעוצבים ומאובזרים היטב, כך ניתן לעשות על האש ולצלות בשרים ללא ריח ועשן בתוך הבית, וללא הלכלוך והשומנים. מטבח בגינה מבטון מתוכנן בהתאמה מושלמת לצרכי הלקוח וצרכיו הייחודיים, ניתן לשלב בין חומרי גלם שונים כמו בטון, אלומיניום, ברזל, זכוכית ועץ, כמו כן מכינים מראש מקום לאביזרי מטבח מחברות חיצוניות, לדוגמה גריל גז, פלנצ'ה, מקררים, טאבון, כיריים גז וכיוצא בזה.

מטבח מאובזר במקום עמדת ברביקיו מסורתית

חלפו הימים בהם הישראלים הסתפקו במנגל רגיל עם פחמים, בשנים האחרונות רבים שדרגו את חוויית צליית הבשרים באמצעות רכישת גריל גז איכותי ויוקרתי. כיום, הטרנד החם ביותר הוא לתכנן מטבח בגינה, יש מגוון עצום של אפשרויות ואפשר לתכנן את המטבח בחוץ בהתאמה מושלמת לצרכי הלקוח, גודל הגינה והרגלי האירוח.

מטבחי חוץ מבטון נחשבים לעמידים ביותר, יש להחליט על סוג משטחי העבודה ואפשר לשלב גם חיפויים לשדרוג העיצוב. בעת תכנון המטבח לגינה יכול הלקוח לבחור משטחי עבודה מקוריאן על מנת ליהנות מעיצוב יוקרתי וייחודי, אפשר לשלב גם חיפויי קיר לעיצוב המטבח בגינה ולניקיון קל יותר.

מטבח אסתטי ונוח

מטבח מעוצב בגינה מעלה את שווי הנכס ומציע גם אסתטיקה גבוהה. מעבר לנוחות הבישול בחוץ ולאירוח המהנה, יש במטבח פתרונות אחסון יעילים ולמעשה אין צורך ללכת הלוך וחזור למטבח בבית כדי להביא ציודים, מוצרי מזון וכדומה. במהלך הבישול בחוץ האורחים יכולים לשבת ליד הבשלן, ניתן לתכנן מטבח עם פינת ישיבה גבוהה וכסאות בר, אפשר גם לתכנן מטבח בצורת אי עם כסאות מסביב.

לסיכום, כל מי שאוהב לארח ולבשל חייב לתכנן מטבח לגינה בהתאם לצרכיו הייחודיים, חשוב לרכוש מטבח מעוצב באיכות גבוהה העשוי מחומרי גלם עמידים.