במטבחים ביתיים המצב ההיגייני של משטחים לא פחות אקטואלי. בפירוק בשר, דג או עוף נתזים חודרים לנקבוביות של המשטח וגורמים להיווצרות תהליכי הרקבה. מדובר כמובן במינון מזערי של הרקבה, אך סטריליות המשטח בכל זאת נפגעת. על המשטח מאבן קוריאן זה לא יקרה. יתרונות נוספים של החומר הם גיוון רחב של צבעים, רבגוניות של שיטות חיבור ופתרונות עיצוב. מלוח אחד של אבן קוריאן ניתן לעצב משטף לכלים ומשטח, או להפוך את המשטח לשילוב מקורי של לוחות קישוט בצבעים שונים.

אבן קוריאן עמיד בפני ריאגנטים נפוצים במטבח, כגון כוהל, חומץ, מוצרי חלב חמוץ. על-מנת להסיר חתכים עמוקים או שריטות, משתמשים בדבק מיוחד התואם את צבע המשטח. בדבק זה ממלאים את המקומות שנפגעו, מלטשים אותם – והמשטח נראה כמו חדש. בשיטה זו מעבדים את כל החיבורים ומבצעים תיקונים של קטעים פגומים. האומן גוזר את הקטע הפגום, מדביק במקומו קטע חדש ומלטש את החיבור. אגב, קטע שרוט או פגום של משטח מאבן טבעית או מחומר עשוי קוורץ לא ניתן לתיקון.

התקנה של משטחי עבודה

הגיע זמן, ולאחר שסיימתם עם השיפוצים הכלליים של הבית, קבעתם יום ושעה שהיצרן אמור לספק לכם את המשטח ולהתקינו. זהו שלב אחרון ועוד כמה רגעים אתם אמורים לקבל את המטבח שתמיד רציתם. דמיינתם אותו לא מעט פעמים, ראיתם לא מעט הדמיות והינה זה קרב. יכול להיות שעקב גדולו של המשטח הוא יכול להגיע בכמה חלקים. לא נורא. בתום ההתקנה אתם אמורים לקבל אותו שלם ולא תוכלו לזהות את המקום של חיבורים.

 

טיפ: אחד מהיתרונות של "קוריאן" הוא חיבור בלתי מורגש ובלתי ניתן לזיהוי במיוחד עם הוא בצבע לבן. חשוב לציין כי צבע תשפיע על יכולת להסתיר את החיבור. לכן אם לאחר התקנה תוכלו למצוא את החיבור או תראו את "פס" המסמן את החיבור זה אומר שעבודה לא בוצעה לפי נוהלים של יצרן החומר. זכותכם לדרוש במקום לתקן את זה.


טיפ: לפי נוהל יצרן של חומר  פתח לכיריים חייב להיות מחוזק בארבע פינות עם "אוזניים" בצורת ריבוע שמדביקים מתחת למשטח בפינות עם "רדיוס". כלומר פינה צריכה להיות מעוגלת. עושים זאת כדי להוריד לחץ מהמשטח כאשר כיריים המתחילים לעבוד (חום/קור).


טיפ: תעבירו יד בכל המשטח, בצדדים ותנסו להרגיש שהמשטח ישר ואין לא גליות. במידה ואין, זאת אומרת שליטוש של משטח בוצע כפי שצריך.


טיפ: שוב תבחנו את כל עבודה. תנסו להיזכר (אם לא עשית רשימה) שכל מה שבקשתם לבצע, שכל הדברים בוצעו לשביעות רצונכם ולא נגרם נזק בשלב התקנה.

במידה ולא תרצו לעשות זאת בעצמכם אתם תמיד יכולים להזמין איש מקצוע!, חברות רציניות מספקות בקניה את שירותי ההתקנה עם אחריות. בהצלחה!