משטחי עבודה הם החלק הכי חשוב כמעט במטבח בכל עיצוב שהוא. לא משנה אם יהיה זה מטבח איטלקי, או מטבח מעוצב הייטקיסטית ודובר מודרנית מינימליסטית, אם חשקה נפשכם במטבחים כפריים או וינטג', משטחי עבודה חייבים להיות בו וגם חייבים לציית לקו המנחה העיצובי לא פחות מאשר לבחירה שלכם בחומרים השונים שעדיפים עליכם מבחינת מחיר, נוחות עבודה, צרכים אישיים, טעם אישי וסדר עדיפויות. מהבחינה הזאת אתם יכולים לחשוב על שני חומרים מובילים שיש כיום בשוק המטבחים שמובילים את הביקוש – שיש וקוריאן.

שניהם טובים ויפים ולשניהם יש את המאפיינים שכל אחד מוצא מתאימים לעצמו. השאלה הגדולה באמת היא האם אפשר להתאים את המשטח לסוג העיצוב ואם כן, איזה עיצוב יתאים לדוגמה לסגנון של מטבחים כפריים?

על קוריאן ותכונותיו

קוריאן הוא חומר שיתרונו הגדול ביותר הוא המגע שלו ונעימותו, כשהוא משלב גם חוזק וגם יופי. הוא חומר שמתאים למי שאוהב משטח סינתטי ולא טבעי משום שמדובר בפולימר אקרילי ולא חומר טבעי כמו שיש. מטבחים כפריים בשלל עיצובים נוטים אמנם להיות מטבחים נוסטלגיים למדי שכמעט דורשים שימוש בחומרים טבעיים ומסורתיים, אבל היתרון הגדול של קוריאן הוא שהוא יכול להשתלב בעיצוב הנכון גם במראה כזה ולכן יכול להיות אידיאלי למטבחים הכפריים. כדי להבין עד כמה הוא מתאים לכם ולסגנון החיים שלכם, חשבו מה אתם אוהבים לעשות במטבח ומהם השימושים שלכם בו. אם הזמנתם עיצוב כפרי, זה סימן שאתם אוהבים להיות בו הרבה ולבשל, ולכן כדאי שתדעו שקוריאן היה במקור חומר של מעבדות, מטבחים תעשייתיים ואפילו חדרים רטובים כמו אמבטיות. באיזשהו שלב החליטו לקחת את החומר בעל התכונות הנפלאות ולעצב ממנו משטחי עבודה אסתטיים ביותר.

קוריאן במטבחים כפריים

יתרון מעולה שלו שהופך אותו לחומר גלם שממנו אפשר לעשות הכל הוא המחיר שלו, שתמורתו מלאה. הוא מעניק יופי של משטחים ועיצובים שנראים יוקרתיים ביותר, כך שקל וחומר גם במטבחים כפריים ייראה נפלא. אם אתם רוצים עיצוב של מטבחים כפריים שיהיו מעודכנים לפחות מבחינת מה שאפשר לעשות עוד, קחו את הקוריאן כי הוא יישאר אתנו עוד שנים רבות ותמיד ייראה רלוונטי, שלא לדבר על מצבו המצוין אם תחזקו אותו נכון. מה שעושה אותו רב שימושי הוא העובדה שאפשר לעצב ממנו כיור בכל תצורה שהיא וגם לחיפוי הקירות כחלק מהעיצוב השלם והעמיד בשיני הזמן.

שיש למטבח הכפרי

שיש הוא הבחירה הכמעט טבעית של מטבחים כפריים רבים משום שהוא חומר מסורתי שעבר גם שכלול של תהליכי עיבוד שונים. אתם יכולים להשיג אותו במגוון צבעים טבעיים ואפשר לשלב אותו בכל עיצוב כפרי, אולם יש לו כמובן את מגבלת המחיר, הצבעים והתצורה שלו שהופכים אותו לפחות גמיש. אם זהו המראה שאתם אוהבים עם התחושה והמגע היציב הזה, שיש הוא החומר שלכם למשטחי עבודה.