יוקרה- כמו אושר- היא מושג חמקמק. קשה להגדיר אותה אבל כאשר רואים אותה ועדים לה- חשים אותה ויודעים לזהותה. בהגדרה,  יוקרה מהווה חלק בלתי נפרד ואף מובנה מנכסים יוקרתיים.

 כאשר מדובר על עיצוב הרושם המתקבל הוא שמדובר בדברים חיצוניים, גלויים לעין, כגון ריהוט יוקרתי, וילונות קטיפה, נברשות קריסטל ועוד. אבל יוקרה אינה מתמצה רק בכיסויים ובציפויים ואף לא בפרטי ריהוט ותאורה ובאביזרי חשמל אלא גם  בסוג החומר שממנו עשויים ארונות, פתרונות ארגונומיים נוחים ועוד.

אין ספק כי קיימת ציפייה טבעית מנכס יוקרתי שיהיה מעוצב באופן שובה ומרהיב עין. היות שעיצוב הוא תפיסה כוללת ומחייב התאמה בין פריטים שונים, חשוב ומומלץ להסתייע בשירותו של בעל מקצוע בתחום עיצוב פנים כמו גם בעיצוב גינות ונוי, שהרי הגן והחצר הם חלק בלתי נפרד מהבית ושייכים אליו מכל בחינה שהיא.

היוקר והיוקרה

נכסי יוקרה הם נכסים יקרים מבחינה כספית. טבעי שאנשים שיש להם רצון ויכולת לממן אותם ישקיעו גם בעיצובם. העיצוב מתכתב ישירות עם תחושת המרחב והרווחה הפנימיים. הוא מתכתב עם טעם, עם העדפות. יש לו גם ממד אינטימי כשמדובר, לדוגמה, בעיצוב חדר השינה, האמבטיה, חדרים אישיים ופרטיים של בני הבית ועוד.

עיצוב מוקפד הוא תולדה של שילוב מוקפד ורגיש של חומרים שונים כגון עץ, זכוכית, קרמיקה, שיש, אלומיניום ועוד. מעצב מקצועי ישכיל, בוודאי, להציע עיצוב שיאפשר מיצוי מרבי של התכונות הייחודיות של החומרים, ניצול מיטבי של המתחמים השונים בתוך הבית ויצירת אחידות וזרימה טבעית של אור ואווירה בין חלקיו השונים.

נכסי יוקרה מעוצבים לתפארה

נוי והידור אינם בהכרח מראה מצועצע וקיטשי. עיצוב מפואר יכול להיות עיצוב מסוגנן ומעודן, שניכרים בו טביעות אצבע של מעצב או מעצבת פנים שנותנים ביטוי לטעם ולהעדפה האישיים. בעליהם של נכסי יוקרה לא נדרשים להודות לבעל או בעלת המקצוע לעצב את ביתם באופן יוקרתי- זו הנחת העבודה הבסיסית. הדרישה לעיצוב, כמו גם הציפייה לו, היא מובנת ומובנית בעצם הפנייה לשירותי עיצוב מקצועיים.

עם זאת, חשוב להימנע מ"עיצוב יתר". עיצוב שתכליתו העיקרית היא להרשים אנשים בכלל ואת האורחים בפרט עלול לגרום ליצירת מראה עמוס, שמגובבים בו פריטים דקורטיביים שונים אשר הכמות שלהם באה על חשבון יופיים.

כך או כך חשוב לייחס משקל רב לטעם האישי. חשוב שלקוחות יידעו כי זכות המלה האחרונה שמורה להם. כי בעיקרו של דבר נכס יוקרתי הוא מקום שאנשים גרים בו (בית) או עובדים בו (משרד) – כך או כך שוהים ומבלים בו שעות ארוכות. עיצוב יוקרתי נועד להשרות על כל אחד מהמתחמים מראה ואווירה של  אזור נוחות.

אם אתם בעלים של נכס יוקרתי המצוי בשלבי בנייה שונים חשוב ליצור קשר עם מעצב או מעצבת  מנוסים המתחמים בעיצוב נכסי יוקרה.