מדרגות – שילוב של אסתטיקה, יופי ובטיחות

המדרגות של היום מייצגות מעבר לפונקציה של עלייה לקומה השנייה או ירידה לקומה התחתונה. הן מייצגות אסתטיקה, עיצוב, נוחות, בטיחות ויופי שמשתלב בריהוט, בריצוף, בתאורה, לכן חשוב להקפיד על בחירתן. העיצוב יכול להיות כפרי או מודרני, חדשני או נוסטלגי. הכל תלוי בכם וברצונכם, בעיצוב הבית הקיים, בגודל החלל ובתקציב העומד לרשותכם. כחלק מעיצוב המדרגות חשוב להקפיד על מעקה בטוח ומעוצב, המשתלב היטב במדרגות. תוכלו להתקין מדרגות עץ המתאימות לאווירה כפרית או מדרגות זכוכית המתאימות לעיצוב אוונגרדי-חדשני. כמובן, סוגים שונים עומדים לרשותכם כמו קוריאן, שיש, אבן, ברזל ועוד. נותר לכם רק לבחור, להתקין וליהנות מעיצוב שיש בו איכות והתאמה מושלמת למרחב הפרטי שלכם, הלא הוא הבית שלכם.

 

טרנד המדרגות

טרנד המדרגות יכול להשתנות בהתאם לצרכים של כל אחד. החשוב מכל הוא לשמור על איכות מושלמת, על חשיבה פתוחה, כשהמדרגות לא אמורות לתפוס מקום רב, אלא להשתלב היטב בלי להפריע. המדרגות המרחפות למשל יענו על צרכים רבים שיש לכל חובבי הסטייל. אפשר לשלב בהן זכוכית, עץ, ברזל, קוריאן, אפשר לתכנן אישית כל מדרגה ומדרגה, ליצור אותן בקווים ישרים או לא,  לאפשר למדרגות היפות לתפוס מקום נכבד בלי להפריע ליופי של הבית, אלא להפך! ליצור סביבן עניין שמשתלב מצוין במה שכבר קיים.

 

לכו אחרי הדמיון

תוכלו לשלב עיצוב אישי לבקשתכם, ללכת אחרי הדמיון ולחלום. כיום המדרגות מתמזגות היטב בעיצוב הכללי של הבית, כך תיהנו ממדרגות מרחפות, מדרגות נירוסטה ייחודיות, מדרגות בלוּק נועז או סולידי במיוחד. הצורות יכולות להיות שונות, וכל צורה תתאים לנפח המשתנה של החלל. הצבעים ישתנו בהתאם לריהוט ולעיצוב הקיים או המבוקש, לכן התאימו את המדרגות כרצונכם בשילוב גוונים נכונים שאינם מנוגדים. תמיד מומלץ להיעזר באיש מקצוע שיבחר עבורכם את המדרגות הנכונות, האיכותיות, המעוצבות מעשה ידי אומן, מדרגות המשתלבות בחלל המסוים ויוצרות נופך מושלם.

 

 

בחירת מעקה

אם תתייחסו למדרגות הבית כאל חלק מן הריהוט, תקדישו לכך זמן מחשבה לתכנון הסטייל. המעקה הוא חלק מן העניין, הרבה מעבר לבטיחות, אפשר למצוא עיטורים מיוחדים שלו, אטרקטיביים, יוקרתיים, מעוצבים כראוי, על פי הטרנדים המובילים או על פי העיצובים הקלאסיים שמעוררים נוסטלגיה מלאת געגועים. חפשו מעקה שישתלב היטב בסוג המדרגות. החשוב מכל הוא חומר הגלם האיכותי, ההתאמה לחלל הקיים על פי גודלו, היצירתיות וההתקנה  המקצועית.

 

בחירת מדרגות – אומנות ידי אומן

כשמשפצים בית שיש בו ריהוט קיים, צריך להתאים את המדרגות והמעקה, אך כשיש עניין להחליף את הריהוט, את כל האלמנטים החשובים בבית מן היסוד, פשוט יותר לבחור מדרגות שסביבן יותאמו שאר האלמנטים של הבית. כל העניין הוא להבין כי גם בחירת מדרגות היא אומנות, ויש מומחים לעניין כמו לכל דבר. אומנים שהקדישו את מרצם לעיצוב מעניין של מדרגות, של מעקות , של כל מה שמחיה את חלל הבית (או המשרד, כמובן), כך שבפשטות מדויקת תמצאו את המדרגות שלכם שיובילו אתכם למהפך משמעותי בתפיסת המדרגות כחלק מרכזי של כל חלל באשר הוא.