סוגים של חיפוים לקירות המטבח

במטבחים החדשים של השנים האחרונות ניתן לראות כי מצאו תחליפים ראוים לקרמיקה המיושנת בעלי מראה אלגנטי, פשוט וקל לניקוי וכמובן שלעיתים אף זול ומשתלם יותר מאשר שימוש בקרמיקה לקירות, אנו כמובן מדברים על קוריאן, זכוכית, אבן קיסר ושיש, אז בואו נתחיל!

הקרוב ביותר לקרמיקה היא בעצם אבן הקיסר.

כמובן שלא לכל מטבח אבן הקיסר מתאימה בתור חיפוי, אך מטבחים כפריים ואלו שבסגנון עתיק ו"רטרו" בהחלט יתאים להם קיר מחופה באבן, מבחינה עיצובית זה יראה מדהים, אך תפעולית ומבחינת  ניקיון זה לא פשוט כלל וכלל, מעבר לכך העלות היא בין 600 – 800 ₪ למטר מרובע.

הגיע הזמן להתקדם, שיש על הקיר!

אז חיפוי קירות המטבח באמצעות שיש יכולים בהחלט להשלים את המשטח של המטבח וליצור מעין חצי ריבוע שישתלב בצורה מדהימה, אם זאת מחיר השיש הוא לא זול וכיום יש תחליפים כמו קוריאן שהם זולים יותר ונראים בדיוק אותו הדבר! אם החלטתם בכל זאת ללכת על שיש, המחיר הוא: 800 – 1000 ₪ לפי מ"ר.

הזכרנו את הקוריאן, אז בואו גם נסביר עליו.

קוריאן לעומת השיש קל יותר לשימוש מבחינת עיצוב וגימור, ניתן לחתוך אותו בקלות רבה יותר, הוא מגיע במגוון רחב של צבעים ומחירו – זול משמעותית, עמידות הקוריאן היא גובה ואנו ממליצים להשתמש בו לא רק בשביל חיפוי קירות אלא גם כמשטח המטבח עצמו. ניתן לבצע בו חיתוכים חדים ולשלב אותו בצורה מושלמת ועיצובית, כיום ברוב המטבחים החדשים ואלגנטיים נראה את הקוריאן מככב, עלות חיפוי קיר למטבח עם חומר הקוריאן נעה בין 500 – 700 ₪ בלבד.

הכוכב העולה, חיפוי קירות מטבח בזכוכית.

ראשית נאמר כי הזכוכית היא הקלה ביותר לניקוי, משדרת מראה אלגנטי, מודרני וחדשני ויכולה לספק לנו פתרונות רבים במטבח, עלות החומר היא הזולה מאוד (בדומה לקוריאן) וכמובן שניתן להדפיס בתוכה ציורים ואף תמונות כך שהמטבח שלכם יהיה ייחודי ובעל מראה מרהיב, את הזכוכית ניתן לקבל בכמה סוגים, כפי שאתם מכירים אותה למשל: שקופה, חלבית, שחורה, צבעונית ואף בעלת טקסטורות והדפסים. אנו ממליצים לכם בחום לבקר במטבח שלי ולראות עוד סוגים של חיפוי קירות למטבח במגוון צבעים וסגנונות. מחירה בדומה לקוריאן נע בין 500 – 700 ₪ למטר רץ.

לסיכום,

כפי שקראתם עד כה ישנם המון אופציות שונות ומגוונות כאשר התקציבים והעלויות שונות, אנו ממליצים להשתמש בקוריאן או זכוכית לחיפוי מפאת המחיר הזול, המראה האלגנטי וכמובן קלות השימור והניקוי שלהם, עשו את הבחירה הנכונה והזמינו עוד היום קיר לחיפוי המטבח שלכם.