בבית הפרטי שלכם סימנתם כבר לא אחת את המטבח שלכם כחלל האהוב עליכם ביותר. אפשר לומר כי עד לא מזמן היה זה הסלון שהיה נתפס כחלל המרכזי, אך בשנים האחרונות עלה המטבח על פודיום המנצחים וכיום לא מעטים אלו שמעבירים את שעות הפנאי שלהם דווקא בו. לצד הבתים הפרטיים בהם המטבח הוא עוד חלל נוסף, הרי שישנם מקומות רבים בהם המטבח הוא החלל המרכזי – המטבח התעשייתי.

כשם שאת המטבח הפרטי מעצבים בטעם טוב ובתשומת לב רבה, כך גם את המטבח התעשייתי שמעבר לחלל פונקציונאלי, הופכים אותו גם לחלל עיצובי עם נראות נעימה ומזמינה. אז איך מעצבים את המטבחים התעשייתיים והיכן הם נוכחים לרוב? כל מה שתרצו לדעת, לפניכם.

שילוב של מטבחים תעשיתיים

אז היכן ניתן לראות את אותם מטבחים? המטבחים האלו הינם מטבחים גדולים שלא דומים כלל למטבח הפרטי בבית. מדובר על חלל גדול בהרבה המשמש בעיקר את המסעדות הגדולות, בתי הקפה וחדרי האוכל בצה"ל, אך לא רק. ישנם גם מקומות עבודה גדולים שהינם ארגונים גדולים שבהם גם חדר אוכל. במקומות שכאלו לא מדובר על חברות קייטרינג חיצוניות המספקות את האוכל לעובדים, אלא על צוות שלם במטבח תעשייתי שדואג למטעמים נפלאים. 

עם אילו חומרים כדאי לעצב?

אחד מאותם חומרים שכיום מסומנים ככוכבים העולים הוא הקוריאן. בעזרת המשטחים של החומר הזה מעצבים חללים רבים בבית הפרטי ובמקומות תעשייתיים, לרבות חלל המטבח. מדובר על חומר חזק מאד, כך שמעבר לתרומה החזותית, הוא מאפשר גם עבודה נעימה ובטוחה שכן הוא עמיד וההשקעה בו מסתמנת כשהשקעה לטווח הארוך. אפשר לומר כי הקוריאן מגלם בתוכו את כל מה שאפשר לבקש: עמידות איתנה וחזות שלא ניתן להישאר אליה אדישים.

המון אדריכלים בוחרים להשתמש במשטחי קוריאן למטבחים תעשייתיים ולשלב אותם כמוטיב מרכזי. המשטחים מעניקים טון אסתטי עדין ונעים. שילובו בחלל כמו המטבח מאפשר לכם ליהנות מנראות יוקרתית – גם בעת שמדובר על מטבח תעשייתי שבמידה רבה הוא מטבח של "מאחורי הקלעים". במטבח תעשייתי עובדים שעות רבות, כך שחשוב מאד לבסס סביבת עבודה נעימה לכל העובדים במלאכה, ועם משטחי הקוריאן אתם מבטיחים לעצמכם צוות עובדים מרוצה שישגר מטעמים נפלאים.

נראות על זמנית

אם יש דבר נוסף שאפשר לומר על העיצוב בקוריאן הוא הנצחיות שלו. אלו מכם שרוצים לעצב את המטבח התעשייתי שלהם בקו אוניברסאלי וכזה שיהיה רלוונטי גם בעוד המון שנים, הרי שזו הדרך. הנראות העדינה והטון האסתטי העדין מייצרים חזות על זמנית שלא תלויה בטרנדים עולים או יורדים. אז רגע לפני שאתם מתחילים לבשל ולשמח אנשים רבים במטעמים נהדרים – עצבו את המטבח התעשייתי שלכם והפכו אותו לחלל שפשוט לא יהיה ניתן לצאת ממנו!