חדר האמבטיה עבר שדרוג בשנים האחרונות, מחדר פשוט שמיועד רק לצרכים סניטרים, לאחד החדרים המפנקים בבית, העיקר מבחינת עיצוב. מה שמייחד את חדר האמבטיה הוא שלרוב זהו החדר הפרטי ביותר בבית, לכן ישנה חשיבות גדולה לעיצוב איכותי, קפדני, כזה שיגרום תחושה נעימה. עיקר תשומת הלב הולכת לאמבטיה/מקלחון, ארונות, כיור ומשטח העבודה.

אמבטיה או מקלחון?

הדבר תלוי בגודל חדר האמבטיה, כמו כן זה תלוי צרכים, האם זה מיועד לילדים או מבוגרים, והאם זהו חדר האמבטיה המרכזי או חלק מיחידת הורים. לעיתים יהיה ניתן לשלב את שניהם, אך ברוב המקרים יהיה עליכם להחליט, מקלחון או אמבטיה. חשוב שתנצלו את המקום כראוי, באופן יעיל ונוח, למשל שגודל המקלחון לא יקטן מ80X80, ולקחת בחשבון כי המים באמבטיה מתקררים מהר, אלא אם יש לכם מערכת מיוחדת לשמירה על חום.

ארונות

ארונות הזזה בשרון או בכל מקום אחר הם פתרון אחסון, זה ידוע לכולם, אך במקלחת החשיבות גדלה אף יותר. שטח האחסון בחדר האמבטיה הוא קריטי, הארונות אמורים להכיל את כל החפצים הבסיסיים להיגיינה שלנו. בנוסף, ארונות האמבטיה מהווים אלמנט עיצובי נוסף ומשמעותי, לכן חשוב שיישמרו על פרופורציות, יתכתבו עם שאר האלמנטים העיצוביים בחדר, ובעלי צבעים ורמת גימור גבוהה. למעשה הארונות צריכים להיות נוחים, זאת תוך כדיי ניצול מקסימלי של חלל חדר האמבטיה.

משטח עבודה

אחד הדברים החשובים ביותר בעיצוב חדר האמבטיה הוא בחירת משטח העבודה. סוג משטח העבודה משפיע לא רק על מראה החדר, אלא גם על הפרקטיות שלו. על משטח העבודה ימוקם הכיור, לכן חשוב לקחת בחשבון את נושא הסרת כתמים, ניקוי, לחות, החיבור בין האריחים, גמישות עיצובית, התגובה לבקטריות ומזיקים, ולמזג האוויר ורטיבות. ישנם סוגים שונים של משטחי עבודה, שיש, גרניט, אבן קיסר, קוריאן, סינטטי וכו'.

כיור

בחירת הכיור תלויה בברז אותו נבחר, שניהם יחדיו צריכים להתאים לאווירה הכללית של חדר האמבטיה (שפה עיצובית אחידה). הפרמטרים עליהם שיש לשים דגש הם בחירת חומר גלם (פורצלן, חרס, נירוסטה ועוד), ובחירת הסוג (שקוע, אקרילי, מונח וכו').

הטכנולוגיה והאביזורים הגיעו כמובן גם לחדר האמבטיה, החל מטלוויזיה, מערכת שמע ועד מחמם אסלה וכו'. חדרי האמבטיה הם כבר לא החדרים המשעממים שהכרנו מפעם, לכן יש להתייחס אליהם בתשומת הלב הראויה, ולהקדיש מחשבה לעיצוב (שמרו על אווירה נינוחה ונעימה), לאיכות ולחומרים. בדקו מה הם הצרכים שלכם, התייעצו עם אנשי מקצוע, ואל תתפשרו על האיכות.