בעבר הרבה אנשים היו נגד מבנים ניידים או שפשוט לא הכירו את סוג הבנייה הקלה וחבל. כיום יש מגוון רחב של מבנים ניידים שמתאימים אפילו למגורים פרטיים. מבנה נייד זה לא בהכרח מכולה באתר בנייה שמשמשת את הפועלים – שזו האופציה הראשונה שקופצת כמעט לכולם. מבנה נייד יכול להיום להיות בית במושב, משרד של אדריכלים ועוד. מבנים ניידים הם גם מבנים בשיטת בנייה קלה, המכונים גם מבנים יבילים, שמאפשרים התאמה של המבנה לפי צרכי הלקוח – כמו לדוגמא מבנה מפנל בודד, מתכת או עץ.

המבנה הנייד כבית פרטי

בעידן של היום, עם מחירי הדירות הגבוהים, קשה מאוד להרבה אנשים לקנות בית ואפילו להרשות לעצמם שכירות של בית לכל המשפחה. במקרה זה, מבנים ניידים יכולים להוות את הפתרון שכן סוג בנייה זה הוא זול יותר ונגיש יותר. אפשר לבנות בית בחצר של ההורים, בתור יחידת דיור לילדים או להשכרה, מה שיכול לשמש הכנסה נוספת למשפחה. כאשר מדברים על מבנה נייד בתור בית למגורים, לא בהכרח מדברים על מבנה ששונה בתכליתו ממבנה בשיטת הבנייה המסורתית. בית ממבנה נייד יהיה מעוצב באופן שמתאים למשפחה עם חלוקה לסלון מרווח, מטבח מפנק ומאובזר בשלל קדמה טכנולוגית, חדר אמבטיה גדול, שירותים וחדרים לבני המשפחה (חדרי ילדים, חדר שינה, חדר אורחים) וכמובן שאפשר לעצב אוו ולאבזר אותו, ממש כמו כל בית אחר.

התקנת כיורים במבנה הנייד

הרבה אנשים נבהלים ממבנים ניידים בגלל שהם חושבים שיש חוסר תנאים משמעותי ביחס לבנייה בשיטה הרגילה והמוכרת, אבל ההנחה הזו מוטעית, כיוון שכפי שציינו, אכן ניתן לאבזר את המבנה הנייד בהתאם לצרכים שלכם ממנו, בין אם כמבנה לשימוש מסחרי או כמבנה לשימוש פרטי. יש אפילו מערכת של צנרת שמותקנת במבנה הנייד ומאפשרת התקנה של אסלות, כיורים ועוד. בין אם אתם צריכים כיור לשטיפת ידיים במשרד או כיורים בבית בחדר האמבטיה ובמטבח – ניתן לבצע זאת בלי שום בעיה. אם כבר הזכרנו כיורים, אז כמובן שניתן להתקין כיורי חרסינה או כיורי מתכת – לפי העדפת הלקוח.

שימושים רבים למבנה הנייד

אבל כמובן שמבנים ניידים לא משמשים אותנו רק למגורים. מבנים ניידים מתאימים גם לשימוש בהרבה תחומים, כמו למשל בעלי עסקים שרוכשים מבנה נייד למען אולם תצוגה, מבנים ניידים שמשמשים כמשרדי נדל"ן, כיתות לימוד, מרכז קהילתי ועוד פתרונות שבעלי עסקים מוצאים בסוג המבנים האלו.

כיום, יש גם מגוון רחב של חומרים שאפשר להשתמש בהם בלי לפחד במבנים הניידים, כמו קוריאן. קוריאן הוא בעצם חומר עמיד לשריטות, לחומצות ולחומרים חזקים אחרים – המשמש גם לייצור כיורים וגם לייצור משטחים למבנה הנייד. עמידותו הגבוהה מאפשרת להשיג גם חוזק וגם אטימות לדליפות ולבעיות של רטיבות.

אז בפעם הבאה שאתם חושבים לבנות בית, יחידת דיור, או משרד בשטח – שקלו את הפתרון של מבנים ניידים – זה עשוי לחסוך לכם כסף רב.