אחד החידושים של השנים האחרונות בתחום עיצוב המטבחים בעולם הינו השימוש בחומר גלם שנקרא קוריאן. חומר גלם זה שהגיע גם לישראל, פותח על ידי חברת דופונט.

הוא נודע בסגולותיו המיוחדות, לרבות אלה האסתטיות. בעבר, ניתן היה למצאו כציפוי משטחי עבודה במעבדות מחקר או במטבחים תעשייתיים, אך כיום הוא משמש גם כחומר המשתלב נהדר גם במטבחים מודרניים ביתיים, יפים ומיוחדים.

יתרונות הקוריאן

לקוריאן כמה וכמה יתרונות ראויים לציון, שהופכים אותו למרכיב אידיאלי למטבחים מיוחדים.

  • עמידות– קוריאן הוא משטח אקרילי בעל עמידות משופרת. החומר מאפשר ייצור של משטחי עבודה חזקים ועמידים, שאינם מאבדים את צבעם. חומר זה אינו חדיר לנוזלים, הוא עמיד באדים ובחום ומתאים מאין כמוהו כמשטח עבודה גם למטבחים של בשלנים מקצועיים.
  • צבע מרהיב– קוריאן נראה במיטבו כשהוא בצבע לבן, נקי ואסתטי. הוא מתאים מאוד לעיצוב של מטבח לבן, עם מראה מבריק שתמיד נראה חדש.
  • עובי לפי בחירהמשטחי קוריאן למטבח לשדרוג מטבחים ולמגוון עיצובים אסתטיים יכולים להתאפיין במגוון עוביים. ניתן לבחור משטחים דקים או עבים וכן לשלב את חומר הגלם הזה עם חומרי גלם נוספים, להתאמה מושלמת.

עיצוב אישי עם קוריאן

עיצוב מטבחים עם קוריאן מאפשר להשיג תוצאות יפות ומרהיבות וגוון נעים לעין, ולא רק עמידות מצוינת. כאשר מזמינים מטבח מסוג זה מחברה מקצועית ניתן בהחלט לתכנן את הגודל, את המידות, את צורות החיתוך ואת האסתטיקה שתתקבל באופן המתאים לכל בית ולכל מטבח. מצד אחד, ניתן ליצור מטבח קטן מידות – לחללים קטנים, לדירות קטנות וללופטים. מצד שני, אפשר בהחלט להזמין גם מטבח בעיצוב אישי המבוסס על מידות גדולות, אפילו מעל לסטנדרט המקובל. בזכות העובדה שניתן לקבל שילוב נפלא עם תנור בהיר או עם ארונות בצבע עץ טבעי, בזכות היכולת לשלב את הקוריאן עם חומרי גלם מגוונים לרבות MDF, עץ מלא ואחרים, אפשר לקבל מראה מדויק, עם התאמה מלאה לחזון העיצובי הרצוי.

התוצאות הטובות ביותר

כאשר רוצים ליהנות מהתוצאות הטובות ביותר, כאשר רוצים מטבח המשולב בקוריאן ללא פשרות, כדאי לעקוב אחר הטיפים הבאים:

  • כדאי לבחור חברת מטבחים בעלת ניסיון, ובפרט עם יכולת עבודה עם חומרי גלם מגוונים – גם קלאסיים וגם חדישים.
  • רצוי לבחור חברה שמספקת עיצובים בעלי שאר רוח, כאלה שראויים לדירה או לבית המודרניים, עם עיצובים נקיים ועם מראה מיוחד.
  •  חשוב לבחור חברה שאינה מתפשרת על איכות הביצוע ועל רמת הגימור, כזאת שיכולה להציע דגמים מגוונים, שכולם מצוינים.
  • כמובן, יש לבחור יצרן ומשווק מטבחים שמאחוריו לקוחות מרוצים, מוניטין מצוין והקפדה על כל פרט.