מטבח פרובנס מגיע אלינו במקור מחבל פרובנס, שנמצא במדינה היפהפייה צרפת.

מטבח פרובנס נחשב כחלק מסגנונות המטבחים הכפריים. מטבח פרובנס מחזיר אותנו לתחושות של פעם, לפני התקופה של המטבחים המתועשים, שנראים כולם אותו הדבר. מטבח פרובנס משתלב באופן מושלם עם המראה הכולל של הבית, חשוב לבצע את השילוב בצורה נכונה, עם שימוש בחומרי גלם וצבעים שמקשרים בין המטבח למראה הכללי של הבית. מטבחי פרובנס אהובים במיוחד על ידי אנשים, אשר רוצים להתחדש במטבח חדש לגמרי, אך עדיין לעשות זאת תוך כדי שמירה על הנראות הכפרית, כפי שהיה בעבר.

מהם המאפיינים של מטבח פרובנס?

המאפיין העיקרי של מטבח פרובנס הוא השימוש בעץ, עץ לא מעובד, שאינו תעשייתי, עץ פראי לגמרי, טבעי לחלוטין, כגון: עץ מייפל, אלון צרפתי, עץ בוק ועוד. מטבחי פרובנס ידועים כמטבחים גדולים ומרווחים. במטבח פרובנס נעשה שימוש בצורה חכמה מאוד בחומרים טבעיים ואיכותיים כגון: מתכת, עץ, אבן וזכוכית. מטבחי פרובנס ידועים כמטבחים כפריים ועל מנת להשלים את האווירה החמימה והכפרית, חשוב לשלב תאורה חמה ומתאימה לעיצוב המטבח. אקססוריז נוספים, שחשוב להתאים בצורה נכונה הם כיור וברז. עדיף לבחור כאלה שישתלבו עם העיצוב הקיים של המטבח ורק יתרמו ליופי שלו. דוגמאות לברזים כאלה, תוכלול לראות בקטלוגים של ברזים למטבח וכמו כן של כיורים, הנמצאים בכל החנויות המוכרות כלים סניטריים. 

מהם היתרונות של מטבח פרובנס?

מטבחי פרובנס ידועים כטרנד, שמסמל חזרה לסגנון מטבחים ישן, טרנד אשר מתגבר בצורה מאוד חזקה בעולם עיצוב המטבחים ועיצוב הבית בימים אלה.

מטבח פרובנס מעניק לבית ניחוחות של צרפת לפני שנים רבות ומכניס מראה נוסטלגי לבית. היום מבצעים שילוב בין ישן לחדש, עיצוב ובניה איכותית כפי שמבצעים היום, על מנת ליצור מטבחים איכותיים, שעמידים ונשארים אתנו במהלך שנים רבות, יחד עם חומרי גלם שמשרים אווירה כפרית ונוסטלגית. היופי במטבח כפרי הוא השילוב בין המראה הישן לבין המראה החדש, עיצוב מטבחי פרובנס הוא עיצוב נקי ופשוט לפי המסורת הכפרית, אך יחד עם זאת ישנו שימוש בטכנולוגיה החדשנית של מטבחים מודרניים.

מטבח פרובנס מחזיר אותנו לימים של פעם, משרה אווירה נעימה וחמימה במטבח, שכיף לבשל בו מטעמים מסורתיים ואהובים.