החלל בו אנו חיים משפיע ישירות על אורח חיינו, מצב הרוח וההרגשה הכללית בבית, עיצוב החללים השונים בבית במטרה לייצר נוחות והרמוניה ותוך התחשבות בצרכים של כל בני הבית תוביל לתחושה ביתית יותר ותהפוך את הבית למקום בו ניתן למלא מצברים ולהיפגש עם שאר בני המשפחה בנעימים. כאשר פונים לעצב סלון או חדר אירוח חשוב לשים לב לצבע הקירות, לתאורה וכמובן לרהיטים ולכסאות המשולבים בחלל. אז איך מתחילים?

תכנון מראש של עיצוב הסלון


כמו בכל פרוייקט אחר תכנון הינו השלב הראשון בתהליך העיצוב כאשר השלב הראשון בתכנון הוא התבוננות. לפני שמתחילים חשוב להסתכל על החלל, על התקרה ועל הקירות ולחשוב מה הציפייה העיקרית מהחדר הזה, אם הסלון משמש בעיקר למפגש בני המשפחה וכולל גם ילדים קטנים חשוב לקחת בחשבון גם את הצרכים שלהם מהסלון, להשאיר פינה שמתאימה למשחקים ולרהט עם כורסאות מעוצבות וספות אשר עשויות מחומרים רכים שניתן לכבס, אם הסלון הזה מהווה גם פינת טלוויזיה ומחשב או שזהו המקום בבית המיועד לקריאה או עבודה מול המחשב חשוב לשים לב לתאורה ולהצטייד גם בתאורה בהירה שלא תהווה מאמץ על העיניים ובמידה והסלון משמש בעיקר כחדר אירוח לאורחים מבוגרים יותר או לאירועים רשמיים יותר חשוב גם פה להיערך בהתאם ולרהט תוך שימוש ברהיטים רשמיים יותר כמו כורסאות מעוצבות או כיסאות מעוצבים שיתאימו לישיבה פחות "שקועה" ולאנשים יותר מבוגרים.

תאורה בסלון


בעיצוב סלונים וחדרי אירוח אחד האלמנטים אשר נותנים את הטון העיצובי יהיה התאורה, תאורה חמה וצהובה יותר תעזור לפתוח מרחב אישי, משפחתי ונעים יותר בסלון, התאורה יכולה להגיע מהתקרה, ממנורות רגל או ממנורות שולחן אשר מפוזרות בחלל. בבחירת התאורה חשוב תמיד להשאיר גם את האופציה של תאורה לבנה וברורה למקרה של שימוש בחלל לעבודה וקריאה, למקרה שמנקים את הסלון ואפילו במקרה הפשוט שמשהו נאבד וצריך להדליק את האור כדי למצוא.

רהיטים


כמו שהוזכר בפסקה השניה כשפונים לריהוט החלל כדאי קודם כל לחשוב מהם הציפיות מהריהוט, מי הולך להשתמש בו בעיקר ובאיזה שלב של היום. סלון אשר יש בו גם חלק עם פינת אוכל יזמין עיצוב עם כיסאות מעוצבים יותר אשר משתלבים בעיצוב הכללי, סלון שמשמש בעיקר כחדר טלוויזיה ופחות כחדר אירוח יזמין ריהוט רך יותר וכריות וספות שכיף להתכרבל בהן, סלון רשמי יותר או סלון שמיועד יותר לקריאה ושיחה יזמין עיצוב עם כורסאות מעוצבות יותר ובקווים נקיים המייצרים הרמוניה ושקט. בבחירת ריהוט וכיסאות לעיצוב הסלון או חדר האירוח חשוב גם לקחת בחשבון את נושא הניקיון והנוחות שבסידור החלל, אם בדרך כלל הסלון משמש לאכילה, מקום מפגש משפחתי וישיבה מול הטלוויזיה מומלץ להשתמש בריהוט קל שניתן לנקות מתחתיו או להזיז ובכיסויים שניתן לשלוף ולכבס.