כל מי שאי פעם עיצב מחדש את הבית שלו או עיצב את הדירה לפני שנכנס לגור בה יודע שאין עיצוב מושלם ללא עיצוב המטבח.מטבח מושלם מבחינה עיצובית הוא מטבח שהושקעה מחשבה רבה בבחירת כל פריט, אלמנט או מכשיר שנמצאים בו וכל מה שניתן לראות ולמצוא בו הונח במקומו לאחר שנשקלו כל האפשרויות והוחלט שזה המקום הנכון והמתאים ביותר עבורו. אחת ההחלטות החשובות והמהותיות ביותר היא של בחירה נכונה ומושכלת של השיש שיהיה בשימוש במטבח.

לשיש יש תפקיד חשוב מאד למטבח - הוא מהווה בעצם את משטח העבודה ולכן ישנו שטח גדול ממנו בכל מטבח. כיום ישנם כמה וכמה סוגים של שיש שניתן לבחור מהם, כמו גם מבחר אינסופי של דגמים, צבעים ודוגמאות. גם אנשי מקצוע העובדים בתור אדריכלים ועיצוב פנים עלולים לעיתים להתקשות לבחור או לסייע ללקוח להחליט איזה משטח שיש יהיה הכי מתאים ונכון עבור המטבח שאותו הוא מעצב.

איך לבחור שיש?

את נושא השיש חשוב מאד לברר ולהחליט בליווי של איש מקצוע הבקיא בעולם השיש ומכיר היטב את הסוגים השונים. למשל, השיש המשווק יל ידי חברת קוריאן שיק מתאים לשימוש במטבח וגם בחדרי האמבטיה וחשוב לברר את המידע והתכונות של השיש בטרם הבחירה. ישנם שימושים רבים ושונים למשטחי שיש ובמידה ולא מכירים את הסוגים שמתאימים לכל אחד מהשימושים, כדאי להבהיר זאת בעזרת איש מקצוע.

חשוב להבין שבשורה התחתונה מי שבוחר את השיש הוא כמובן הלקוח. הוא זה שצריך לראות את השיש ולהשתמש בו על בסיס יומיומי ולכן מה שהכי חשוב הוא לתמוך בלקוח ולכוון אותו אל ההחלטה וסוג השיש שיהיה הכי נכון ומתאים לו.

כאשר מגדירים בפני מומחים כמו אדריכלים ועיצוב פנים מה חשוב שיהיה במשטח השיש - חשוב לציין גם טעם אישי, העדפות אישיות וכל פרט מידע נוסף שעשוי להשפיע על הבחירה הסופית של סוג השיש.בחירה זו תביא עמה שנים רבות של שביעות רצון וכמובן של מוצא איכותי שיחזיק מעמד שנים רבות מספור ויהווה גם מוקד להנאה וגאווה של בעליו.

שיש קררה הוא רק אחד האלמנטים העיצוביים בתחום של עיצוב פנים ועיצוב מטבח אבל אין ספק שהוא אחד מהאלמנטים העיצוביים הקריטיים והמהותיים ביותר ולכן חשוב מאד להבין איך לבחור ומה מתאים, ולא לבחור מבלי לבצע עבודת בית מדויקת ומעמיקה בטרם ההחלטה והרכישה.