כאשר קונים בית חדש או עושים שיפוץ בבית קיים, אפשר לבלות הרבה זמן בבחירת מכשירי חשמל, רהיטים, וילונות, קרמיקות, מטבחים, מקלחות ועוד עבור הבית.

לעיתים הדבר יכול לקחת זמן רב עד כי יש הרגשה של שחיקה, כך שמגיעים לעיצוב החלק החיצוני של הבית, כבר לא נשארת טיפת אנרגיה.

עם זאת, שיפור עיצוב החוץ והגינון יכול להוסיף ערך עצום לבית. שוחחנו עם כמה מומחים וערכנו רשימה של טיפים שיהפכו את עיצוב חזית הבית למשימה פשוטה.

הנה מס' טיפים שיעזרו לכם לתכנן את עיצוב חוץ הבית בצורה פשוטה ויעילה:

 

הפכו את הבית לשלכם

בית אטרקטיבי יוצר תחושה חמה ומרגיעה לכם ולמשפחתכם. חשוב מאוד שהבית יהיה מקום שכיף להיות בו, כיף להיכנס אליו בסוף יום עבודה או לארח משפחה וחברים.

 

סדרו את המרפסת שלכם

עומס הוא הגורם מס' 1 לבלגן בבית. הוא מלחיץ, לא מאפשר ניקיון וגורם לעיצוב להיראות מבולגן. הקפידו לארגן את כל הדברים במרפסת במסודר: שימו את פחי המחזור בפינה מוסתרת, דאגו שהמרפסת תהיה מאורת, אל תשאירו צעצועים ומשחקים של הילדים זרוקים – הקפידו לאסוף לשים בארון או במחסן.

 

צל או שמש במרפסת - מה עושים?

השמש הישראלית ידועה כחמה ויוקדת, בלתי אפשרי לשהות במרפסת ללא סוכך או גג כלשהו בשעות היום. איפה מתחילה הבעיה? בערב שנעים ורוצים להרגיש את הבריזה ולראות את הכוכבים. בדיוק בשביל מקרים כאלה המציאו את הפרגולה החשמלית. פרגולה זו מאפשרת סגירה ומגנה בפני שמש וגשם, וכאשר נעים ורוצים ליהנות מהבריזה או לצפות בכוכבים, פשוט פותחים אותה.

 

הכניסו צבע לדלת

אולי ישמע טיפ באנלי, אבל הוספת צבע לדלת שלכם, יכול לשדרג בקלות את מראה הבית. אם קירות הבית כהים, ניתן לשלב צבע בהיר כניגוד. לקבלת מראה עשיר ומתוחכם, ניתן לבחור גוון כהה יותר של צבע.

 

הוסיפו אלמנטים של ישיבה

ריהוט מרפסת כגון כיסא נדנדה, ספסל או שרפרף מרמז על מנוחה ופנאי והופך את המרפסת למקום נהדר. כך המרפסת יכולה להפוך למרכז הבית וניתן לבלות בה זמן עם החברים, משפחה ואורחים.

 

הוסיפו חפצים מעניינים

למה כולם אובססיביים לגבי פרחים או עציצים? הוספת עיצוב ייחודי משלכם מוסיף אישיות וטעם אישי לבית. קנקן עתיק, אבן מעניינת או מזרקה, "זר" גדול של מקלות בכד, ספסל מקסים או שולחן לא מצריך תחזוקה (בניגוד לצמחים שזקוקים לטיפול והשקיה), ויכולים להיראות טוב יותר עם הזמן ולהוסיף עניין ללא כל זה השקיה, דישון או עישוב!

 

הכניסו אור

ברוב המקרים יושבים במרפסת בשעות הערב, כשנעים. מומלץ להשתמש בנורת LEDאו בנורת CFL. נורות אלה יוצרות אור נעים אך לא מפיצות חום, כך שהן אידאליות לכל צרכי התאורה שלכם, בבית ומחוצה לו.

 

לסיכום, ישנם דברים רבים שניתן לעשות בצורה קלה ופשוטה על מנת לשפר את עיצוב חזית הבית, המרפסת והגינה. כל מה שצריך זה יצירתיות, מוטיבציה וראש פתוח.