קוריאן שיש אומנם נכנס לשוק החיפויים בישראל כבר לפני כ- 30 שנה, אך רק בשנים האחרונות אנשי מקצוע החלו לנצל את יתרונותיו, שמנוצלים ברחבי העולם קרוב ל- 50 שנה, במיוחד כמשטח לסביבות עבודה קשות. 

הקוריאן נחשב לחומר עמיד עם משקל סגולי גבוה ומירקם חלק וחמים למגע, צבעו אחיד וניתן להזמינו בלמעלה מ- 100 גוונים לצורך חיפוי קירות ובניית כיורי קוריאן למטבח, אמבטיות ועוד. השימוש בקוריאן פופולרי בקרב אנשי מקצוע, אדריכלים, חברות בניה, מעצבי פנים ועוד, ונפוץ לראות אותו בשימושים ביתיים ומוסדיים.

מהם היתרונות שהופכים את הבחירה בקוריאן שיש למטבח לטובה ביותר 

1. קוריאן הוא חומר שמאושר להגעלה במים חמים.
2. ניתן להסיר לכלוך וכתמים משיש קוריאן בקלות באמצעות חומרי ניקוי ביתיים פשוטים, שאינם פוגמים במראה ובצבעו של המשטח.
3. משטחי קוריאן למטבח מתחברים זה לזה באמצעות הדבקה, שאינה מורגשת. התפרים שבין המשטחים כמעט שאינם נראים לעין, ולא מצטבר בהם לכלוך. החיבורים הנקיים למראה מעניקים מראה אסתטי ונקי. 
4. את הקוריאן ניתן לעצב לפי הזמנה אישית, והודות לגמישותו של החומר ניתן לעגל אותו ולשחק עם צורתו כחומר בידי היוצר. הודות לאפשרויות העיצוב ניתן גם להזמין משטחים מעוצבים כמקשה אחת.
5. משטחי קוריאן עמידים בפני טמפרטורות גבוהות, עומדים בתקני אש, בריאות ובטיחות, נחשבים למשטחים היגייניים וסטריליים, ומעניקים רמה גבוהה של ניקיון ואסתטיקה.
6. בגלל צפיפות החומר והמשקל הסגולי הגבוה שבו הוא מתאפיין, הוא אינו סופח חומרים, מה שהופך אותו לעמיד בפני הצטברות בקטריות, עובש וחיידקים.
7. לעיצוב ייחודי ויוצא דופן ניתן להדפיס על גבי הקוריאן איורים מיוחדים. הוא משמש לעיצוב כיורים, משטחי עבודה, שולחנות בר וחיפוי לקירות במטבחים מקצועיים וביתיים.
8. המשטחים חלקים למגע ונטולי נקבוביות.
9. המשטחים שומרים על צבעם לאורך שנים רבות ואינם דוהים, לא מתבלים ולא מתקלפים גם לאחר עשרות שנים.
10. התרכובת של החומרים ממנה עשוי הקוריאן מכילה מים, ולכן אינה משחררת מולקולות של גז כימי בתגובה לחום קיצוני או אש. כמו כן, החומר אינו רעיל, אינו מעורר תגובות אלרגיות ונחשב ידידותי לסביבה.
11. המשטחים ניתנים לפירוק, העברה והרכבה מחודשת.
12. המשטחים אינם דורשים תחזוקה מיוחדת.

קוריאן במטבח

חיפוי קירות ומשטחי עבודה, בר מסוגנן ומרהיב, כיורי קוריאן למטבח בעיצוב אישי ואפילו דקורציות, הקוריאן משתלב במטבח הבית כמעט בכל פינה ומשרת פונקציות מרובות. הגוונים, הסגנונות והאפשרויות לבחירה מרובות ומאפשרות לכל אחד להתאים קוריאן לטעמו האישי ולעיצוב הבית. השילוב בין יופי, אסתטיקה ופרקטיקה ללא ספק מציב את הקוריאן בראש סדר העדיפויות, כששוקלים באילו חומרים להשתמש בעיצוב המטבח.
הסטנדרט הגבוה בו עומד שיש קוריאן מאפשר לנצל את יתרונותיו גם במטבח קומפקטי וסולידי, שמבשל ארוחות קפואות וגם במטבחים לוהטים, שעובדים סביב השעון. 

אף על פי שהקוריאן קיים שנים רבות ונפוץ בשימוש ברחבי העולם, רק לאחרונה הוא פרץ אל תודעת אנשי המקצוע בתחום הבניה והעיצוב. האם מדובר בטרנד? יכול להיות שזוהי שעתו היפה של הקוריאן, אך ההוכחות בשטח ליתרונותיו והשימושים הרבים בו מציבים אותו במקום בטוח, ומבטיחים לנו שהוא כאן כדי להישאר.