המטבח הוא אחד החדרים  המנוצלים ביותר בבית. למעשה, כל דייר פוקד את אותו מספר פעמים ביום בגלל העובדה הפשוטה והבסיסית שהאוכל מאוחסן בו ושם גם מכינים אותו. אחד האלמנטים החשובים בכל מטבח הוא משטח העבודה שמשמש בעיקר להכנת האוכל. מעבר לשימוש עיקרי זה מניחים על המשטח מכשירי חשמל, כלי אוכל, מתקני ייבוש כלים, תבלינים ושמנים למיניהם ועוד. ככל שהמשטח הינו גדול יותר, כן קל ונוח יותר לעבוד עליו. המשטח אמור להיות מיוצר מחומר חזק וקשיח שאטום למים ובעל מראה יפה. קוריאן הינו חומר שמתאים מאוד בגלל כל התכונות הטובות והמתאימות הללו. משטחי קוריאן מתאימים מאוד לבתים פרטיים, לבתי מלון, לבתי חולים ולמקומות נוספים בהם השימוש בהם הינו אינטנסיבי. הם עשויים מפולימר אקרילי והידראט אלומינה.

עיצוב המטבח

המטבח חייב להיות בעל עיצוב פונקציונאלי אבל גם יפה ותואם לעצוב הכללי של הבית. הרהיטים במטבח הם  מהפריטים הדומיננטיים ביותר והם גם תופסים נפח גדול בו. במטבח מודרני יש רהיטים עיליים שתלויים על הקירות ואחרים תחתונים אשר ממוקמים מתחת למשטח העבודה. בארונות מאחסנים כלי אוכל, צלחות סכו"מים, סירים וכלי בישול, וכן, מיני מזונות. במטבח יש מכשירי חשמל גדולים דוגמת: מקרר, תנורי בישול ואפייה, גז, מיקרוגל ואחרים נוספים. הכיור מונח בין משטחי העבודה ומחובר אליו. קיימים כיורים עיליים שקצותיהם מונחים על  השיש ואחרים, תחתיים, שנמוכים ממפלס השיש.

כלי אבזור למטבח

כל  האבזור הנ"ל חייב להשתלב זה עם זה בהרמוניה מיוחדת שתקנה למטבח מראה מרהיב ונאה. כל אלו מותאמים אל הריצוף התחתון ואל הקרמיקות המודבקות על הקירות. במטבחים בעלי משטחי וכיורי קוריאן ניתן להניח גם חיפוי קירות העשוי מאותו חומר מכדי לשוות למטבח מראה אחיד. במטבחים רחבי ידיים או כאלו שנפתחים אל הסלון או אל פינת האוכל ניתן להעמיד שולחנות וכסאות לאוכל. במטבחים בהם השטח  מצומצם ניתן להעמיד דלפקים צרים או כאלו שניתן לקפלם בעת  הצורך. רהיטים אלו שימושיים מאוד ונועדו לארוחות קלות או משפחתיות בהתאם לנסיבות ולצורך. שלחנות אוכל ניתן למצוא בשלל עיצובים, החל ממפוארים ועל לפינות אוכל עממיות. דלפקים יש להתקין באמצעות נגר מקצועי.   בנישות בקירות ניתן להתקין ארונות קטנים או מדפים פתוחים מעץ או מקוריאן שישמשו להעמדת חפצי נוי, מנורות חירום, תיבה למסמכים, ספרי בישול ועוד פריטים וכלים נדרשים.

מרבית החומרים בהם משתמשים במטבח עשויים מעץ, מתכת, זכוכית, אבן לסוגיה, קרמיקה, פלסטיק וכדומה, כאשר הרהיטים עשויים בעיקר מעץ או מתכת. כל החומרים הללו משתלבים זה בזה אבל גם עם משטחי וכיורי קוריאן היפים כשלעצמם. משטחי קוריאן מגיעים בצבעים סולידיים והמרקם מהם הם עשויים הינו חלק נעים ואסתטי  למראה. משטחי קוריאן מיוצרים על ידי חברת דופונט האמריקאית שהיא בעלת הפטנט על ייצורם. ניתן למצוא משטחים אלו גם באמבטיות וחדרי רחצה.