יותר ויותר חלקים ואזורים בבית שלנו נכבשים על יד הקוריאן. החומר המופלא, אשר עד לא מזמן, יוצר ושווק בבלעדיות ע"י חברת דופונט האמריקאית הוותיקה, הפך לאחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר בשימוש, כשהוא מעניק לכל בית או חדר בו הוא משובץ טאץ' איכותי. משטחי הקוריאן, העשויים פולימר אקרילי והידראט אלומינה, כבר מזמן אינם מגיעים רק כתחליף לשיש המסורתי או כמשטחי עבודה המיועדים למעבדות או למטבחים מוסדיים, אלא תפסו תאוצה משל עצמם והצליחו להתברג בכל מקום בו נדרש שילוב בין עמידות, עיצוב ואסתטיקה.

דירה חדשה בקריות? מתחילים עם קוריאן!

כאשר אתם רוכשים דירה חדשה בקריות, במטולה או באילת, אחד הדברים החשובים ביותר שתתבקשו להחליט עליו מול היזם, הקבלן או האדריכל, הוא אבזור הדירה. האבזור פירושו כל מה שאיננו החומר הבנוי (כמו הלבנים והבטון שבקירות) אלא כל הדברים שהופכים את החיים שלנו ליפים, קלים ונעימים יותר: משטח העבודה במטבח, דלפק ההגשה בפינת האוכל, האיילנד במטבח, האמבטיה וכלי הסניטציה וכד'. נכון שבמצב אוטופי, בו היה עומד לרשותכם סכום כסף בלתי מוגבל, יכולתם להחליט רק בזכות יופיו של האבזור, אבל, מאחר ורובנו איננו במצב הזה, ומאחר וכל החלפה של אבזור גוזלת כסף וזמן, תמיד מומלץ לקחת בחשבון קריטריונים נוספים, כמו עמידותו של חומר הגלם, קלות הניקוי שלו, וכן, שלא במפתיע, גם המחיר שלו הוא קריטריון בעל משקל בהחלטה. מבחינה זו, הקוריאן עונה על כל הדרישות, כשבנוסף לכל אלה, הוא גם מצטיין במגוון צבעים ודוגמאות, אשר יכול להתאים לכל סוג עיצוב שיעלה בדעתכם.

 

הציפור המקדימה זוכה באמבטיה המוצלחת יותר

יתרונו של הקוריאן המסופק בכל צבע, טקסטורה או דרגת שקיפות שתעלו על דעתכם, דחקה את רגליו של השיש הקלאסי הצידה והפכה אותו למיושן ולבלתי רלוונטי. כאשר אתם נכנסים לפרויקט בניה בשלביו המוקדמים, יש לכם יתרון רציני על רוכשים מאוחרים יותר - יש בידיכם הרבה יותר אפשרויות להיות מעורבים בתמהיל האבזור והחומרים המוצע לרוכשי דירות. בשלבים מאוחרים יותר, מצטמצמות האפשרויות, כאשר בסוף הפרויקט, נאלצים הדיירים לגור בתוך דירה אשר הייתה להם מעט מאד נגיעה לדרך בה היא עוצבה. לכן, במידה ואתם רוכשים דירה בפרויקט בשלביו המוקדמים, תוכלו לשלב את הקוריאן במטבח, בפינת האוכל ובחדר האמבטיה שלכם, וליהנות מהיתרונות הרבים שעומדים לזכותו ושהופכים אותו למבוקש כ"כ.

ולסיום, אנקדוטה קטנה הנוגעת לדופונט:

אמנם, אנחנו מכירים אותה כיום, כאחראית לרישום פטנט על החומר הספציפי הזה, אבל, למעשה, קוריאן הוא רק אחד מבין החומרים הפולימריים הרבים שהיא פיתחה במחלקת הנדסת החומרים שלה, ביניהם הפוליאסטר, הדקרון, האורלון, הניילון והטפלון. לא מפתיע שדווקא היא, מבין כל שאר החברות העוסקות בפולימרים, הייתה זו שהציגה לנו את החומר המופלא הזה.