המגמות המשתנות בעיצוב פנים לשנת 2016 היו מגוונות מאוד.  אך אם בקיץ הצבעים היו עזים יותר ומגוונים יותר עם צבעי פרחים וצבעוניות יתר אנחנו צפויים לפתוח את שנת 2017 עם התמקדות עם שילוב בין גוונים.

לבן רגוע או שחור עוצמתי?

הרצון העז למצוא רוגע בבית ושקט לנפש, הובילה לשימוש מוגבר בצבע הלבן. האם אנחנו נמשכים לצבע הלבן רק במצבים לחוצים ומתוחים יותר. תחשבו לכם אם הייתם רוצים לחזור מעבודה אחרי יום מתיש. מה היה מרגיע אותכם יותר, סלון בצבע חום מעץ עץ מלא או ריהוט לבן. ההשקפה הזאת מרגיעה מצבע לבן היא תמידית אך הטרנד של שימוש בצבע לבן זז כמו גאות ושפל משנה אחת לבאה. הלבן נחשב לצבע השולט בעיצוב פנים של בתים, משרדים, משטחי עבודה כמו קוריאן גם במטבח וגם בחדרי שינה. אך הדרך לשלב את הלבן עם שבירה עדינה של רהיטים ואביזרים בגוונים רכים כמו זאז' או אוף וויט יאפשרו ליצור משהו חדש שגם חם לעיתים.

עיצוב פנים שחור ולבן

עיצוב פנים יכול להיות בעל גוון גברי?

בעוד הצבע הלבן יכול להיות מרגיע הצבע השחור יהיה צבע עוצמתי שלעיתים אף משדר גבריות. עם שילוב נכון של בדים כהים, הבית יכול להפוך ליוקרתי יותר. המטבחים השחורים שלטו בשנים האחרונות והצבע השחור החל ומתפשט גם לחדרים נוספים בבית כמו לסלון וחדר הארחה וגם לחדר האמבטיה. צבע שחור שלט בתוכניות הריאלטי ולכן השפיע גם על הבתים הפרטיים אך עדיין ישנה הסתייגות מובנת משימוש מופרז מידי בצבע שחור.

כיור לבן ומשטח שחור

אחד הדברים הראשונים ששמים עליהם לב הוא הניגוד בצבעים הם בין כיור לבן ומשטח עבודה בצבע שחור. כיור בגוון לבן הוא צבע שמנת יכול לשבור את מגוון הצבעים הכהה הקיים במטבח. הוספה של ברז למטבח בעיצוב ברבור או סגנון מודרני בצורת מרובע או ברז מעוגל. 

אז אם הצבע הלבן משדר רוגע ומתחבר יותר לצד הנשי והשחור הוא צבע חזק ועוצמתי שמשדר גבריות מה אנחנו צפויים לראות בעיצוב פנים לשנת 2017?

בשנה הקרובה צפויים לשים דגש על שילוב נכון בין שני הצבעים המנוגדים הללו. שילוב ייחודי בין שחור ולבן יוצר עולם חדש בעיצוב פנים. ארונות שחורים למטבח ואי בצבע לבן בהיר, ספות בד לבנות וארונות סלון בצבע שחור. הטרנדים הללו יקחו את עיצוב פנים בשנת 2017 צעד אחד קדימה לעולם עיצובי חדש שצפוי לגרום לשינויים עיצובים גם בשנה הקרובה.