הבית הוא המקום המוגן אליו תמיד חוזרים בסופו של יום, על כן מובן בהחלט מדוע השיקולים הנוגעים למקום המגורים אינם נסובים אך ורק סביב תועלתנות, ומדוע מראהו של הבית ועיצובו הפנימי והחיצוני מהווים אחד מהשיקולים החשובים. כיום תחום עיצוב הפנים הינו תחום אקדמי לכל דבר, והעוסקים בו עוברים קורסים והכשרות המעניקים להם את הידע הנדרש כדי לספק את העיצוב האידיאלי בהתאם לאופיו של הלקוח ולצרכיו.

עיצוב קירות הבית  

מעצבי הפנים שמים דגש על הקירות בבית, שכן קיר מעוצב היטב הוא בעל נוכחות והשפעה חיובית אדירה על האווירה בחדר. לעומתו, קיר סדוק ובעל פגמים ייצור תחושה מעיקה ובלתי נעימה לשוהים בו. לפיכך, מובן איך הפכו חיפויי הקיר לאחת האופנות המצליחות בשנים האחרונות בקרב מעצבי הפנים. החיפוי הוא בעצם ציפוי קיר במעטה אשר ישמור על הקיר ויגן עליו מחד, ומאידך – יהיה מעוצב וימשוך תשומת לב. כשבוחרים חיפוי, חשוב לבצע את ההבחנה בין סוגי הקירות אותם מעוניינים לחפות: קירותיו החיצוניים של הבית יזכו לחיפוי העמיד בפני פגעי מזג האוויר יותר מאשר חיפוי פנימי, בו יושם הדגש על העיצוב ועל האווירה שהוא משרה. גם מבחינת החדרים עצמם, לא כל חיפוי יתאים לכל חדר: בעוד את קירות חדר הרחצה נהוג לחפות בעיקר בקרמיקה על מנת למנוע רטיבות, את קיר חדר הילדים יתכן שיהיה עדיף לחפות בטפט.

אפשרויות עיצוב

יש שלל אופציות לחיפוי קיר, ובין השימושים הפופולריים ניתן למצוא:

  • עץ – מהווה חיפוי טבעי ויפה המשרה אווירה מיוחדת. הוא נפוץ בבתי עסק, בצימרים ואף בבתים פרטיים.
  • חיפוי אבן– הינו נפוץ מאוד, החיפוי משרה אווירה מרשימה ודקורטיבית וניתן לבודד עם החיפוי רעשים, חום, קור, רטיבות ועוד. עם זאת, חשוב לזכור שחיפוי אבן הינו יקר והתקנתו דורשת זמן ארוך.
  • פסיפס– בחירה של רבים, הן לעיצוב חדרי הרחצה בדוגמאות קלאסיות והן לעיצוב קירות חיצוניים בצבעים ובצורות מושכות עין.
  • טפטים– חלופה זולה, יפה וקלה לחיפוי קירות. עם זאת, חשוב לדעת שטפטים אינם מומלצים לחדרי רחצה או למקומות בהם הם חשופים למגע עם מים.
  • קרמיקה– כאמור, מהווה את החיפוי האידיאלי לחדרים בהם יש רטיבות כגון שירותים, מטבח וחדר רחצה.
  • קוריאן – משטחי קוריאן יכולים לשדר אסטטיות מודרנית ומעוצבת עם רמת גימור גבוהה מאוד. משטחי קוריאן משדרים יוקרה והיתרון המרכזי שלהם שהם לא סופגים נוזלים ומתאימים להכשרה מהירה וקלה של המטבח.

אם כן, על אף שגם אוהבי "עשה זאת בעצמך" עשויים להגיע לתוצאות יפהפיות ומרשימות, כשבאים לעצב את הבית – תמיד עדיף לפנות אל מעצב מקצועי ובעל ניסיון שיסייע בבחירת חיפוי הקיר האידיאלי ובהתקנתו.