אם אתם מתלבטים בין בחירת משטחי עץ או שיש קוריאן למטבח, יש לדעת מה ההבדלים בין משטחי עץ לשימוש במטבח ובין משטחי קוריאן. לקוריאן שהוא חומר אטום, ישנן תכונות רבות אשר מתאימות מאוד לעבודה במטבח, הוא עמיד בפני חומרי ניקוי הוא עמיד בפני קרני אולטרה סגולות וניתן לחדשו. הקוריאן אינו ספג או סופח מים ולכן הוא אינו סופג כתמים {בניגוד לשיש או אבן קיסר למשל}. למרות שרבים אוהבים את מראה העץ, ניתן יהיה לשלב אותו בארונות והשתמש עם משטחים העשויים מקוריאן, היות והרבה מטבחים כפריים היום מייצרים בשילוב עץ ומשטחים העשויים מקוריאן, הנחשב חומר עיצובי חלק, חזק ובעלת יתרונות רבים כגון עמידות נגד מים, אין בו עובש או ריחות רעים והוא נמצא הרבה במעבדות רפואיות ,רק בשל תכונות אלה.

מעצבי פנים רבים ימליצו על שילוב במשטחי עבודה למטבח וכן כל משטח המטבח שיהיה מיוצר מקוריאן, היות והמראה שלו הוא מיוחד, חלק והיתרונות שלו הם רבים כגון החוזק הרב שלו ועצם העובדה שהוא מחזיק מעמד לשנים רבות. המרקם המיוחד של משטחי קוריאן, עשוי לשמש גם כחיפוי קירות המטבח. ניתן בנוסף לחפות את אדני החלונות במטבח באמצעות משטחים העשויים מקוריאן למראה מעוצב, מיוחד ויוקרתי ותר.

יתרונות משטחי הקוריאן על פני משטחי עץ

יש לציין, כי משטחי קוריאן, מגיעים כמשטח עבודה אחד, ללא תפרים ללא תפרים, חורים או סדקים ומותקן כיחידה אחת. בעץ, יש להיזהר במשטחי העבודה, כך שלא יירטבו גם אם קיים חומר מגן על העץ. עץ עשוי להיסדק ויש להחליף בכל פעם משטח שנפגם עם השנים, אך לעומת זאת, משחים של קוריאן עמידים משך שנים, אין חשש להשתמש בהם כמשטחי עבודה, הם עמידים בפני מצבי חורם וקור, מה שאינו מתאפשר במשטחי העץ. את משטחי העבודה במטבח העשויים מקוריאן, ניתן לחדש עם השנים, כך שהמראה הרענן, החדש והבוהק יחזור אליהם. בנוסף ליתרונות של משטחים המיוצרים מקוריאן, במשטחים הללו אין נקבוביות וזאת בהשוואה לשאר סוגי המשטחים הכוללים גם שיש טבעי שהם סופגים מים ומכאן ברור כי גם כתמים נראים עליהם בנקל וקשה לנקותם.

התחזוקה הקלה של משטחי קוריאן למטבח

היתרון הבולט בין כל היתרונות שציינתי קודם לכן, לגבי משטחים מסוג קוריאן, הינו התחזוקה הקלה. מה שיש לעשות הוא רק להעביר מטלית לחה והמשטח ייראה כחדש. מי שמשתמש במשטחי העץ במטבח כגון משטחי בוצ'ר, עליו תמיד לדאוג, כי לא תהיה רטיבות וחשיפה לחום במשטחי העץ, מה שמצריך תמיד חידוש באמצעות מלטשת עץ לעיתים תכופות יותר. העץ אף סופג כתמים והתחזוקה והשימוש בו אינם נוחים במיוחד.

 מעצבי הפנים מודעים למראה וליתרונות של משטחים המיוצרים מקוריאן ולכן,\ הם ממליצים בחום גם לאלה המעוניינים לעצב מטבח כפרי, לשלב את משטחי הקוריאן עם ארונות מעץ להשגת האווירה והעיצוב הכפרי. היום, בהרבה מטבחים כפריים, ניתן לראות כי משטחי קוריאן מככבים במטבחים אלה והשילוב שלהם עם ארונות העץ הינו מרהיב. ורבים משלבים משטחים אלה בעיצוב  המטבחים שלהם למראה מושלם חמים אך מצד שני יוקרתי ובעל מספר רב של יתרונות.