התקנה של קמין עץ בבית יכולה להוסיף רבות לחימום הבית ובני המשפחה, כמו גם לתרום לעיצוב של החדר שבו מותקן הקמין. כיום ניתן לבחור מתוך כמה סוגים של קמינים את הרצוי והמתאים ביותר לצרכים ולדרישות והקמין מהווה אביזר ריהוט עיצובי לכל דבר ועניין בבית. גם כאשר בוחרים דווקא את קמין העץ, למשל, עדיין אפשר וכדאי לבחור לו מסגרת או תוספת של שיש שתיתנה לו יופי נוסף ומיוחד וגם עומק מעניין בעיני כל מי שיבקר בבית ויתרשם מהעיצוב.

מה התפקיד של קמין עץ?

ראשית, תפקידו של הקמין הוא לחמם את חלל החדר ואת מי ששוהה בסמוך לו. עוצמת החימום גבוהה מאד בדרך כלל ולכן קמינים (מכל הסוגים) מתאימים מאד בדרך כלל לחימום בתים גדולים בעלי חלל גדול במיוחד. מכיוון שמדובר באש חיה הרי שצריך לגונן ולנקוט באמצעי זהירות כדי לוודא שהאש לא יכולה להתפשט ושלא ניתן להתקרב אל הקמין באופן מסוכן. כן נכנס לתמונה משטח השיש שניתן (אך לא חובה) להתקין על או בסמוך לקמין.

מכיוון שמשטח השיש עבה דיו, אין החום עובר דרכו והוא בעצם מבודד את החום בצורה מצוינת. קמין עץ מצטיין בדרך כלל בחימום טוב ואפקטיבי של החללים הגדולים וכאשר, למשל ישנם גם ילדים בין בני המשפחה הרי כדאי לנקוט בכל אמצעי זהירות שרק אפשר והתקנת משטח מבודד חום היא אחת מפעולות מהותיות אלה. בדרך זו ניתן לוודא שהקמין אינו מהווה סכנה למי שעובר לידו או בסמוך לו ואין סכנת כוויה במידה ונוגעים במשטח השיש.

התקנת שיש על קמין עץ

מלבד עניין הבטיחות, כאמור השיש מהווה תוספת של יופי ועניין לעיצוב עצמו. מכיוון שהקמין עלול לתפוס מקום רב בשטח של החדר שבו הוא מותקן, הרי חשוב מאד לשלב את העיצוב שלו עם העיצוב של שאר אביזרי הריהוט או האלמנטים הנוספים שנלקחו בחשבון בעת עיצוב החדר או החלל. במידה ולא עושים כן, עלול קמין העץ להיראות כלא שייך או לא קשור לחדר כולו.

אלה שתי הסיבות אשר בגינן אנשים בדרך כלל מתקינים שיש על קמין העשוי מעץ. הם מבינים את החשיבות מבחינת הבטיחות וגם את התרומה העיצובית. כאשר משקיעים רבות בעיצוב החדר והבית צריך לוודא שלא שוכחים אף אביזר או אלמנט שהעיצוב שלהם יכול אף הוא להשפיע והקמין הגדול הוא אחד מהם. השיש יוסיף רבות ליופי הקמין.