החום, השמן והלחות גורמים גם למטבחים הטובים ביותר לאבד מהקסם הראשוני שלהם ולהיות חשופים לפגעי הזמן. השימוש הגובר בחומרים טבעיים כגון עץ ושיש הופכים את המטבח שלנו ליפה יותר, אך גם לכזה אשר נוטה להישחק במהירות. אז איך תצליחו לחדש את המטבח בלי לשבור את מסגרת התקציב? הנה 5 דרכים קלות וזולות לחידוש המטבח.

השתמשו בטפטים לארונות המטבח

זכרו שניתן ליצור בקלות מראה חדש עם טפטים לארונות המטבח ואל תתפתו להחליף את הדלתות במהירות. העלות שבשכירת נגר מקצועי עבור צביעה והחלפה של ארונות המטבח עשויים להגיע לאלפי שקלים, בעוד שעלות של טפט איכותי מגיעה ברוב המקרים למאות בודדות של שקלים. טפט איכותי יעניק לכם עוד שכבה של הגנה מפני שריטות ויבטיח את שלמותם של הארונות למשך שנים ארוכות. במידה והחלטתם לבצע את התהליך באופן עצמאי, יש להקפיד ולרכוש את החומרים הנכונים ולא לשכוח להדק את הטפט כדי לצמצם כל סכנה של בועות אוויר.

בצעו ליטוש יסודי של אריחי השיש

אם אריחי הרצפה שלכם כבר בלויים וניתן לראות עליהם את הארוחות האחרונות שהכנתם לילדים שלכם, זה אומר שאתם צריכים לעשות שינוי. ליטוש של השיש והורדה של השכבה הראשונה שלו תאפשר לכם לקבל מראה חדש ורענן עבור רצפת המטבח. אגב, כדאי לשקול לשים שטיח קטן באזור הרצפה הקרובה לכיור כדי לצמצם את התופעה הידועה של טפטוף שמן מהכלים והפיכתם לכתמים שפשוט בלתי ניתן להסיר אותםגם לאחר שעות של ניקיונות.

חדשו את הברז והסירו אבנית מהקרמיקה

המים הישראלים ידועים באחוז המינרלים הגבוה וההסתיידות של ברז המטבח הוא עניין שבשגרה אצל מרבית המטבחים המקומיים. כדי להחזיר את הברז למראה הישן שלו ולהשיב לו במעט מהבוהק שאפיין אותו, יש להשתמש במטלית לחה אשר ספוגה במסיר אבנית. מומלץ לבצע את הסרת האבנית בעזרת חומר בריכוז גבוה ולבחור במטלית רכה על מנת שלא לפגוע בטקסטורה הטבעית של הברז או לגרום לשריטות בזמן הניקוי. ניתן גם לעבור עם המטלית על אריחי הקרמיקה ולהסיר את האבנית שהצטברה במהלך השנים.

חידוש מטבח

הוסיפו פריטים דקורטיביים

לפעמים כדי ליצור מראה חדש אין כל צורך בשינויים גדולים. כיום ישנם מגוון של פריטים דקורטיביים אשר מוסיפים טאצ' עיצובי מרשים ואינם עולים יותר מכמה עשרות שקלים. לעיתים הוספה של דיספנסר בעיצוב מיוחד, סלסלה קטנה מנירוסטה או כלי אחסון חדשים יעניקו מראה מרענן בעלות נמוכה.