המטבח הוא אחד החדרים, אם לא ה-חדר, הכי אהוב עלינו הישראלים ולכן ניתן להרגיש עלייה עם השנים בביקוש לעיצוב המטבח פנים המטבח. חלק מהאנשים מעדיפים לקנות מטבח חדש מוכן מחברות המטבחים הרבות, חלק מעוניינים בעיצוב אישי של מעצב פנים וישנם אנשים שמחפשים איך לעשות שדרוג למטבח במינימום כסף, בעצמם. הכתבה הזו מיועדת לקבוצה האחרונה. איך מעצבים את המטבח במינימום הוצאה ומגיעים בכל זאת לתוצאה הטובה ביותר?

היעזרו במעצב פנים

נכון, מעצב פנים מטבח עולה כסף ובכל זאת, גם אם תשכירו את שירותיו, תוכלו לצאת עם מטבח מעוצב במחיר זול יותר ממה שחשבתם. נשמע מוזר? רוב האנשים חורגים בהוצאות שלהם בזמן עיצוב חללי הבית משתי סיבות עיקריות:

  • לא מתכננים תקציב.
  • מתכננים תקציב אבל בצורה לא נכונה או שחורגים בגלל הוצאות לא צפויות שמעצב פנים דווקא כן יכול היה לקחת בחשבון מראש.

מעצב פנים מקצועי ידע לקחת את כל המידע שהוא צריך מכם כמו הצרכים שלכם מהמטבח וסגנון העיצוב שאתם אוהבים וליישם אותם על עיצוב המטבח החדש שלכם. בנוסף, הוא יוכל לבנות לכם את התקציב וידאג כמובן שלא תחרגו ממנו.

השתמשו בחומרי גלם איכותיים

כמו בשאר הבית, שימוש בחומרי גלם איכותיים חשוב מאוד גם במטבח. אם החלטתם ללכת על ארונות עץ כדאי שתלכו לנגר מקצועי שיבחר לכם את העץ שמתאים למטבח ויחזיק מעמד לזמן ארוך. נכון שזה יהיה קצת יותר יקר אבל האיכות שתקבלו תהיה גבוהה יותר. גם במשטח העבודה חשוב לבחור בחומר איכותי ושיראה טוב כמו משטחי קוריאן למטבח.

תאורת מטבח

חשוב מאוד לשים לב במטבח לא רק לדברים הגדולים במטבח אלא גם לקטנים. מיקום ובחירת תאורה למטבח אולי נראים שוליים אבל הם חיוניים מאוד. מלבד התאורה הכללית במטבח שרצוי שתהיה בגודל בינוני ומעלה ובצבע לבן, חשוב לשים גם גופי תאורה משניים במקומות שאתם צריכים בהם אור כמו מעל אי, ספוטים או לד מעל הכיור ועוד.

לא רק יפה- גם פרקטי!

חוץ מלהיות יפה המטבח חייב להיות גם פרקטי! חשוב שלמי שנמצא במטבח יהיה נוח: נוח לבשל, נוח לאפות, לטגן, לאחסן ואפילו לאכול בו. הדרך הנכונה ביותר לעשות זאת היא לחלק את המטבח לאזורים ולהבין מה הכי חשוב לנו בכל חלק. דוגמה לחלוקה: אזור משטח עבודה, אזור אכילה, אזור אחסון וכד'. כך גם תוכלו לשמור על סדר וניקיון במטבח ולא תצטרכו להסתובב מצד לצד בזמן עבודה בו.

אי במטבח?

למה כן? משטח העבודה על האי הוא נוח מאוד לשימוש להכנת האוכל והצלחות. בנוסף, היום האיים מגיעים עם מקומות אחסון רבים בצורת ארונות, מדפים ומגירות וישנם בתים בהם האי משמש גם לאכילה אם מדובר באדם או שניים.

למה לא? במטבח קטן האי גורם לצפיפות ולחוסר נוחות. בנוסף, אנשים רבים נוטים להעמיס על האי פריטים עיצוביים שהופכים אותו לפחות יפה.