פעם, חיפוי קירות היה דרך לשמור על קירות מסוימים בחלל הבית אשר היו מיועדים יותר לפורענות בגלל רטיבות או מים- כמו למשל אזור כיורי המטבח או אזור המקלחת והשירותים.

היום חיפוי קירות הפך לטרנד עיצובי לכל דבר אשר יכול להעניק לביתכם ייחודיות ושיק.

אפשר לחפות כל אחד מקירות הבית באבן, שיש, בריקים ועוד- והכל בהתאם לטעמכם ולקו העיצוב בביתכם.

עם זאת, חשוב לבחור בחומר הגלם, הטקסטורה והצבע המתאימים ביותר  עבור החיפוי בכדי למצות את המקסימום מצורת עיצוב ייחודית זו.

חיפוי קירות - הפרמטרים שחשוב לבדוק

התאמה - ראשית וודאו כי אתם לא מושפעים סתם מטרנד חולף, או מחיפוי קירות בעל עיצוב ייחודי שראיתם אלא ראו שאתם מתאימים את חיפוי הקירות לסגנון העיצובי השולט בביתכם.

מטרתו של חיפוי הקיר הוא להעצים ולהבליט אזורים מסוימים בבית ולחזק את העיצוב השולט, ולא ליצור מראה חדש ושונה מדי שיהיה, חלילה, מעט לא קשור.

גוונים וטקסטורות - אחרי שהתאמתם את סוג החיפוי לסגנון העיצובי המרכזי בביתכם, כעת עליכם לבחור מבין מגוון הצבעים הטקסטורות והצורות של החיפויים. כעת ההתאמה צריכה להיות לא רק לעיצוב הביתי אלא גם לחלל שבו אתם מתכננים לשים את החיפוי.

חומרי הגלם - חומר גלם עמיד או חומר גלם איכותי גם הם צריכים להיות פרמטר בהחלטה של חיפוי קירות הבית. וודאו כי אתם עושים את האיזון הנכון שבין השקעה כספית לתמורה באיכות לאורך שנים.

סוגי חיפוי קירות

אבן טבעית - סוג חיפוי שנמצא בשימוש כבר מאות שנים. חיפוי האבן הפופולריים ביותר הם חיפוי אבן כורכר ישראלית, אבן צפחה, אבן ירושלמית, אבן שיש וכן אבן חברונית. חשוב לבדוק את תכונות האבן כאשר בוחרים אותה, לכל אבן איכות שונה ועמידות שונה.

לכל אחד מסוגי חיפוי אבן זה יתרונות משלו וניתן לשלבם במדרגות, קירות גדרות ועוד.

את חיפוי האבן אפשר גם להתאים למרצפות הבית והוא יוצר מראה טבעי וחמים. כדאי להשתמש בחיפוי אבן מתוצרת מקומית כי הוא זמין יותר, לעיתים זול יותר ואפשר לספק אותו בגדלים שונים לצרכן.

יש אבנים טבעיות שעברו טיפול שמונע חדירת מים ומומלץ לרכוש אותם במידה והחיפוי יהיה במקום החשוף לרטיבות או לחות.

קרמיקה - צורת חיפוי מוכרת אשר מומלצת בעיקר לחדרי מקלחת ולמטבחים, כלומר לאזורים שבהם רטיבות רבה. הקרמיקה עמידה מאוד לאורך זמן ובעיקר עמידה למים, לשריטות ולפגמים. עוד יתרונות שלה הם שהיא אבן סינתטית ולכן יכולה להיות זולה מצורות חיפוי אחרות ומשקלה הקל יחסית.

טיח צבעוני - גם טיח צבעוני יכול להיות אלמנט עיצובי מרהיב. אפשר לשלב טיח במגוון דוגמאות יחד עם אבנים, פסיפסים או צורות וצבעים שונים. את התוצאה בטוח יהיה קשה לפספס.

טפט - חיפוי קירות אינו חייב להיות עבודה קשה הכוללת הזמנת איש מקצוע, בניה או הדבקה וכו'. אפשר פשוט להזמין טפט במגוון עיצובים מרהיבים, ולהדביק אותו בקלות על הקיר. כיום יש מבחר עצום של טפטים בשוק, ולאחר הדבקתו הטפט יכול להחזיק זמן רב על הקיר מבלי להתקלף או לדהות ולתת לו מראה ייחודי.

חיפוי קירות יכול לתת לביתכם את הטאץ' העיצובי שבדיוק היה חסר לו, בדרך ייחודית וכיפית, ובמגוון עצום של דגמים וצבעים. לכם נותר רק להתאים, לבחור וליהנות מהתוצאה!