רובנו עשינו את המסלול הבא: אנחנו שוכרים במשך שנים דירות עם מטבחים ישנים, חולמים על שיפוץ או על דירה משלנו. כשאנחנו מגיעים לכך, המקום הראשון שעליו אנחנו מתעכבים הוא המטבח.

למה דווקא המטבח?

המטבח הוא המקום שאליו מתכנסת כל המשפחה. בין אם מדובר במשפחה עם ילדים, בזוג צעיר או באנשים בוגרים שעברו לבית חדש, המטבח הוא המרכז. שם מתקיימות השיחות הראשוניות, כשחוטפים את הפרי או הכריך בדרך לבית הספר. שם מכינים ארוחות משפחתיות בערב החג ושם מסיימים את היום עם ארוחת הערב או כוס הקפה אחרי שהילדים ישנים.

מטבח מודרני ופונקציונלי, חכם ונוח, הופך את השגרה הזו שמתכנסת סביב המטבח להרבה יותר נעימה.

הטיפים שלנו לעיצוב מטבח מודרני

  •  השתמשו בפרקט עמיד במים

רצפת פרקט היא התוספת הכי מעודכנת למטבח מודרני. היא מוסיפה לו חמימות וחיבור אל הטבע. עד לפני כמה שנים היה מיתוס לגבי פרקטים במטבח, כאשר האתגר היה לשמור על הפרקט במקום שבו נשפכים מים ולהבטיח שהפרקט יישאר יפה ואסתטי גם לאחר זמן רב. היום כבר אפשר לנשום לרווחה. פרקט עמיד במים מספק פתרון אידיאלי גם למטבחים, בזכות שכבת הגנה נוספת על הפרקט ששומרת עליו גם במגע עם מים.

  • ותרו על השיש לטובת משטח במראה נקי

בעבר היינו בוחרים שיש למטבח ורואים בכך סימן ליוקרה ולעכשוויות. היום אנחנו בוחרים במשטחי עבודה מעוצבים וחכמים יותר, שמספקים לנו מטבח במראה נקי ועכשווי שמשדר יוקרה דווקא בזכות המינימליזם. המשטחי העמידים עשויים מאקריליק וקל יותר להתאים אותם למטבח, התוצאה היא לא רק אסתטית יותר, אלא פרקטית יותר.

  • שלבו את הכיור כחלק ממשטח העבודה

בזכות משטחי העבודה החדשים אפשר ליצור מראה הומוגני יותר במטבח. לא עוד ערבוב של חומרי גלם אלא מראה נקי, שיוצר את התחושה המודרנית. ניתן ליצור משטחי עבודה שכוללים כיורים כחלק מהמשטח, בצבע דומה ובאותה הטקסטורה. המראה הנקי הזה הוא הבסיס למטבח מודרני.

  •  צרו חיפוי קיר אחיד

חיפוי קיר צריך להתאים לפרטים השונים שנכנסים אל המטבח. בין אם מדובר במערכות האחסון והארונות או בכיורים ובמכשירים החשמליים, כדאי להתאים את החיפוי לעיצוב שבחרתם לכל המתקנים האלו וליצור מראה אחיד. ככל שהמראה יהיה אחיד יותר כך הסגנון יהיה עכשווי ומודרני יותר.

  • התקינו מערכות אחסון חכמות

מערכות האחסון במטבח המודרני שונות מאלו שהכרנו בעבר. הן מספקות מענה לכל פונקציה בתוך המטבח. כך למשל מגרות עמוקות מספקות מענה לאחסון סירים, מגרות התבלינים מסודרות בקפידה ויש מקום מיוחד לסכום מכל הסוגים והגדלים. מטבח מודרני הוא מטבח פונקציונלי שקל להשתמש בו, שמספק עבודה מהירה ויעילה במטבח ושיש בו מקום לכל דבר, כך שלא יווצר חוסר סדר.

שיפוץ המטבח וחידושו או תכנון מטבח מודרני מתבססים על פונקציונליות, עיצוב נקי ושימוש בחומרים נוחים לתחזוקה כמו פרקט עמיד במים או מערכות אחסון חכמות. זוהי הדרך ליצור מטבח שמשרת את כל המשפחה בצורה היעילה ביותר.